Adana Tabip Odası Sinema Günleri başladı

Adana Tabip Odası Sosyal Etkinlik Komisyonu tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Sinema Günleri’ 3.

Adana Tabip Odası Sinema Günleri başladı
17 Ocak 2014 Cuma 11:13

Adana Tabip Odası Sosyal Etkinlik Komisyonu tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Sinema Günleri’ 3. yılında ‘12 Kızgın Adam’ filmiyle başladı.

Dr. Can Mustafa Eren tarafından yönetilen sinema günleri yaklaşık 20 hafta sürecek. Komisyon adına açıklama yapan Dr. Can Mustafa Eren, “Sidney Lumet'in 12 Kızgın Adam filmiyle sinema günlerini başlattık. Bir sinemasever tarafından bir yönetmenin biyografisinin anlatıldığı filmin gösterilmesinin ardından yönetmenin ve filminin tartışıldığı toplantılar yapılacak. Adana Tabip Odası’ndaki bu toplantılarda zaman zaman oyuncular ve yönetmenlerle birlikte izlediğimiz filmlerin yorumunu, eleştirisini yüz yüze yapıyoruz. Dönemler halinde sinema emekçilerinin de katıldığı sinema günlerini iki haftada bir gerçekleştiriyoruz.” dedi.

50 kişilik salonda hekim ve sinemaseverlerle bir araya gelip keyifle film izlediklerini aktaran Eren, “Yaklaşık 20 hafta sürecek olan film gösterilerin adını 'Nemalananlara karşı sinema' koyduk. Amacımız sağlık emekçileri ve sinema ile ilgili kişileri buluşturmak, deşarj olmak ve keyifli zaman geçirmek. Birçok izleyici tarafından beğenilen veya birçok izleyicinin sansüre takıldığı için izleyemediği bağımsız sinemadan örneklerin de içinde bulunduğu filmler, tabip odasının perdesinde hayat buluyor.” diye konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×