Adalet Bakanlığı’ndan El-Kaide açıklaması

Adalet Bakanlığı bazı medya organlarında, 'Adalet Bakanlığı’ndan savcılara talimat: ‘El Kaide dosyalarını bildirin' ve 'El-Kaide merakı' başlıklarıyla verilen haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Adalet Bakanlığı’ndan El-Kaide açıklaması
21 Ocak 2014 Salı 15:28

Adalet Bakanlığı bazı medya organlarında, 'Adalet Bakanlığı’ndan savcılara talimat: ‘El Kaide dosyalarını bildirin' ve 'El-Kaide merakı' başlıklarıyla verilen haberlerle ilgili açıklama yaptı. Bakanlık, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’nün El-Kaide terör örgütüne ilişkin bilgi talebinin, soruşturma ve kovuşturma içeriğine ilişkin olmayıp, istatistiki verilere yönelik talepler olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'nce, 21 Aralık 2011 tarihinde yayınlanan 5/1 nolu genelgede; 'Suç ve adalet politikasını oluşturmak, mevzuat yetersizliğine ve aksaklığına ilişkin inceleme ve araştırmaları yapmak, örgütlü suçlara ilişkin işlemleri takip etmek amacıyla Genel Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan ‘Örgütlü Suçlar Takip Bürosu’ görevine devam etmektedir' ifadesiyle, 'Devlet düzeni aleyhine işlenen suçlar ve örgütlü suçlarla ilgili verilerin zamanında ve eksiksiz olarak Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne intikalinin sağlanması' hususları yer almaktadır. Ceza İşleri Genel Müdürlüğünün El-Kaide terör örgütüne ilişkin bilgi talebi, soruşturma ve kovuşturma içeriğine ilişkin olmayıp, istatistiki verilere yönelik bir taleptir.” ifadeleri yer aldı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×