ADAC şefi Meyer istifayı düşünmüyor

Milyonlarca müşterisi olan otomobil kulübü ADAC'nin şefi Peter Meyer'in istifa etmeyi kabul etmediği belirtildi.

ADAC şefi Meyer istifayı düşünmüyor
22 Ocak 2014 Çarşamba 15:43

Milyonlarca müşterisi olan otomobil kulübü ADAC'nin şefi Peter Meyer'in istifa etmeyi kabul etmediği belirtildi. Alman medyasında yer alan haberlere göre şimdi karşıdan esen rüzgâra karşı durmaları gerektiğini söyleyen Meyer, ortaya çıkan skandalın tüm detaylarıyla ortaya çıkarılması için kendisinin garantör olduğunu belirtti. ADAC şefi ayrıca, otomobil kulübünün güvenirliğine genel olarak soru işareti koyulması konusunda ise uyarı yaptı. Genel şüphenin ADAC'nin binlerce çalışanına haksızlık olacağının altını çizen şef, şirketi tarafından otoban parkları ya da araçlarda kullanılan çocuk koltukları testlerinde hile yapılmadığını ileri sürdü.

Şirket tarafından yapılan açıklamalara rağmen eleştirilerin ardı arkası kesilmiyor bitmiyor. FAZ gazetesi, ADAC'ın 2005 yılında yaptığı bir testte Dacia marka aracın tekerleklerine test öncesi zarar verip ondan sonra bu aracı test ettiğini ve daha sonra araç hakkında 'Romanya'dan ucuz uçak' başlığıyla basın bildirisi yayınladığını yazdı.

Duisburg Essen Üniversitesi araba uzmanı Ferdinand Dudenhöffer, ADAC tarafından yapılan tünel ve kaza testlerinin tekrar gözden geçirilmesini talep etti.

Öte yandan Münih Savcılığı da konu hakkında bir basın bildirisi yayınladı ve medyada yayınlanan 'Sarı Melek' ödülünün belirlenmesinde yapılan oy manipülasyonu haberlerinden dolayı ADAC'nin herhangi bir suça bulaşıp bulaşmadığının araştırıldığını açıkladı. Basın açıklamasında savcılığın yasal görevinden dolayı kendiliğinden suç unsuru olup olmadığını araştırdığı ve şu an herhangi bir şüphe olmadığı kaydedildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×