Abhazya, gazeteciler toplantısı ile tanıtılacak

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Nisan Ayı Olağan Başkanlar Konseyi toplantısını Abhazya Cumhuriyeti'nde yapma kararı aldı.

Abhazya, gazeteciler toplantısı ile tanıtılacak
20 Ocak 2014 Pazartesi 15:23

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Nisan Ayı Olağan Başkanlar Konseyi toplantısını Abhazya Cumhuriyeti'nde yapma kararı aldı. Abhaz Dernekleri Federasyonu'nun girişimi sonucunda Türkiye Gazeteciler Federasyonu düzenli olarak gerçekleştirdikleri başkanlar konseyi toplantısını 11-14 Nisan 2014 tarihinde Abhazya'nın Başkenti Sohum'da yapacak.

    Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel konuyla ilgili açıklamasında “Türkiye'de faaliyet gösteren Abhaz Dernekleri Federasyonu Basın ve Halkla İlişkiler Sekreterliği'nin Abhaz Federasyonu adına bizlere yaptığı müracaat sonucunda toplantıyı 1994 yılında bağımsızlığını ilan eden Abhazya Cumhuriyetinde yapmaya karar verdik. Abhazya'nın Başkenti Sohum'da gerçekleştireceğimiz etkinliklerde Abhazya Gazeteciler Birliği ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunacağız.” dedi. Atilla Sertel, yine 2014 yılında Gazeteciler Federasyonu olarak yapacakları etkinliklerde Abhazya basınında temsil edilmesi için gerekli görüşmelere başladıklarını söyledi.

    Abhaz Dernekleri Federasyonu Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Atilla Sağım da “Türkiye'de yaşayan Abhazlar olarak ata vatanımız olan Abhazya ile bağlarımızı daha da kuvvetlendirmek için Abhaz Dernekleri Federasyonu çatısı altında toplanmış bulunuyoruz. Abhazya ile Türkiye arasında köprü olmak için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Abhaz Federasyonu Basın sorumlusu olarak meslek örgütüm olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığına yapmış olduğumuz başvuru neticesinde Gazeteciler Federasyonumuzun Nisan ayında gerçekleştireceği Başkanlar Konseyi toplantısının Abhazya'da yapılması kararlaştırılmıştır.” şeklinde konuştu.

    Sağım, toplantının Abhazya'nın tanıtımı için çok önemli olduğunu sözlerine ekledi. CİHAN

Abhazya, gazeteciler toplantısı ile tanıtılacak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×