Abdullah Cömert için yarın öldüğü sokakta anma töreni düzenlenecek

Hatay'da Gezi Parkı eylemleri sırasında geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Abdullah Cömert için anma törene düzenlenecek. Abdullah Cömert için ilk tören Armutlu Mahallesinde hayatını kaybettiği sokakta 22.30'da yapılacak. Cömert Ailesi adına...

Abdullah Cömert için yarın öldüğü sokakta anma töreni düzenlenecek
02 Haziran 2014 Pazartesi 12:48

Hatay'da Gezi Parkı eylemleri sırasında geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Abdullah Cömert için anma törene düzenlenecek.

Abdullah Cömert için ilk tören Armutlu Mahallesinde hayatını kaybettiği sokakta 22.30'da yapılacak. Cömert Ailesi adına yazılı bir açıklama yapan ağabey Adnan Cömert, 3 Haziran günü akşam saat 22.30'da düzenlenecek anma töreninin ardından 4 Haziran günü ise kardeşinin ruhuna hatim okunacağını duyurdu.

Abdullah Cömert'in ailenin en küçüğü ve evlerinin neşe kaynağı olduğunu söyleyen Adnan Cömert "Abdocan (Abdullah Cömert) evimizin neşe kaynağı, her anne ve babanın onur duyacağı saygılı ve vatanını seven bir gençti. Halkın geleceği için canını verirdi. Mücadelesine inandığı güzel yarınlar için hayatını verdi ve bu yolda şehit oldu." dedi.

Abdullah Cömert, 3 Haziran 2013 günü Defne ilçesine bağlı Armutlu Mahallesinde gerçekleştirilen Gezi Parkı eylemleri sırasında başından aldığı darbe sonucunda hayatını kaybetmişti. Cömert, gezi parkı eylemlerinde hayatını kaybeden Hataylı 3 geçten birincisiydi.

Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in kabri anıt mezar olarak yeniden düzenlendi. Cömert ailesinden alınan izin ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) tarafından Abdullah Cömert'in mezarını Anıt Mezar olarak yeniden düzenlendi. Anıt mezarda ilk anma yarın gerçekleştirilecek.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×