ABD Büyükelçiliği önüne çocuk tabutu bıraktılar

Gazze’de şehit olan Filistinliler için cuma namazı sonrası Kocatepe Camii’nde gıyabi cenaze namazı kılan grup, ABD Büyükelçiliği'ne yürüyüp büyükelçilik önüne temsili çocuk tabutu bıraktı. 'Zalimlerin kanı İsrail’i boğacak',...

ABD Büyükelçiliği önüne çocuk tabutu bıraktılar
25 Temmuz 2014 Cuma 17:08

Gazze’de şehit olan Filistinliler için cuma namazı sonrası Kocatepe Camii’nde gıyabi cenaze namazı kılan grup, ABD Büyükelçiliği'ne yürüyüp büyükelçilik önüne temsili çocuk tabutu bıraktı. 'Zalimlerin kanı İsrail’i boğacak', 'lailaheillallah', 'Katil İsrail Türkiye’den defol' sloganları atıldı.

ABD Büyükelçiliği önünde çevik kuvvet ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Camiden büyükelçilik önüne kadar yürüyen kalabalık, kendileri için ayrılan alanda 'lailaheillallah', 'Allahüekber Allahüekber lailaheillallah Hüvallahüekber Allahükber velilleilhamd' diye slogan attı. ABD Büyükelçiliği önünde Gazze’de şehit olan Filistinliler için 'Sala' getirildi. ‘Sala’ sonrası omuzlarında getirdikleri temsili çocuk tabutlarını ABD Büyükelçiliği önüne bıraktı. Grup, temsili çocuk tabutlarını bıraktıktan sonra olaysız şekilde ayrıldı.

CİHAN

ABD Büyükelçiliği önüne çocuk tabutu bıraktılar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×