AB Bakanı Çavuşoğlu’ndan Pesah Bayramı mesajı

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Musevi vatandaşların Pesah (Hamursuz) Bayramını tebrik etti.

AB Bakanı Çavuşoğlu’ndan Pesah Bayramı mesajı
15 Nisan 2014 Salı 14:18

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Musevi vatandaşların Pesah (Hamursuz) Bayramını tebrik etti. Çavuşoğlu, ‘‘Ülkemizin güçlü kardeşlik ve hoşgörü atmosferi içerisinde idrak edilecek olan Pesah Bayramında bir kez daha barış için edilecek ortak duaların gök kubbede güçlü bir şekilde yankılanmasını diliyorum.’’ dedi.

AB Bakanı Çavuşoğlu, Musevi alemin Pesah Bayramı vesilesiyle yayımladı mesajda şu satırlara yer verdi: ‘‘Yüzyıllardır bu topraklarda karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü anlayışıyla ahenk içinde bir arada yaşadığımız tüm Musevi vatandaşlarımızın ve Musevi âleminin Pesah (Hamursuz) Bayramını tebrik ediyorum. Sevgi ve hoşgörü üzerine kurulmuş bir medeniyet tasavvuruna sahip bir milletin mensubu olarak Musevi vatandaşlarımızın bayram coşkusunu ve sevincini paylaşıyorum. Üzerinde yaşadığımız coğrafya, kardeşlik mayasıyla yoğrulan bir hoşgörü coğrafyası olmuş, İftar sofrası da Seder sofrası da etrafında buluşanların aynı duaya amin dediği ve aynı samimiyetle kucaklaştığı kardeşlik sofraları olarak bilinmiştir. Bu vesileyle, ülkemizin güçlü kardeşlik ve hoşgörü atmosferi içerisinde idrak edilecek olan Pesah Bayramında bir kez daha barış için edilecek ortak duaların gök kubbede güçlü bir şekilde yankılanmasını diliyorum. Geçmişte olduğu gibi bugün de bütün Orta Doğu coğrafyasında, farklı din ve kültürlerin özgürce barış içinde yaşayabildiği bir hoşgörü ikliminin hâkim olmasını diliyor ve Musevi vatandaşlarımızın Pesah Bayramlarını huzur içinde kutlamalarını temenni ediyorum.’’ CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×