9 yaşındaki Özgür, binlerce mavi kapak topladı

Türkiye’nin en büyük sosyal projesi, yardımlaşma, birlik ve beraberlik kampanyası Mavi Kapak Kampanyası'na çocuklar damga vurdu.

9 yaşındaki Özgür, binlerce mavi kapak topladı
12 Aralık 2013 Perşembe 12:53

Türkiye’nin en büyük sosyal projesi, yardımlaşma, birlik ve beraberlik kampanyası Mavi Kapak Kampanyası'na çocuklar damga vurdu. 9 yaşındaki Özgür Deniz Bektaş, ‘Sütki’ diye hitap ettiği süt kardeşi Mustafa’yla birlikte topladıkları mavi kapakları Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’a teslim etti. Yaz boyunca deniz kenarında kumsalı karış karış tarayarak mavi kapak arayan Sütkiler, okulda, sokakta, gittikleri her yerde kapakları toplamaya devam etti. Kapaklar sayamayacakları kadar çoğalınca, mavi birikimlerini kampanyanın ev sahibi Konak Belediyesi’ne teslim etme kararı aldılar. Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’la buluşan Özgür Deniz Bektaş, "Yaz tatilinden beri durmadan kapak topluyoruz. Önce her gün sayıyordum ama artık o kadar çok kapak oldu ki sayamıyoruz. Mavi Kapak Kampanyasına katılarak engelli arkadaşlarımıza destek olmak istedik." dedi.

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Mavi Kapak Kampanyasının en büyük destekçisinin çocuklar olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Türkiye’nin en çok insana ulaşan, en çok katılımın yaşandığı kampanyasını her gün biraz daha büyüterek sürdürüyoruz. Bu sadece bir sosyal sorumluluk projesi değil, aynı zamanda toplumu bir arada tutan değerlere sahip çıkılması, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşmanın dışavurumu. Mavi Kapak Kampanyası’na en çok çocuklarımız sahip çıktı. Bu beni her şeyden çok mutlu ediyor. Okullarında, sokakta oyun oynarken, sinemaya gittiklerinde kapak topluyorlar. Dahası büyüklerini de bu konuda uyarıyorlar. Geleceği umutlu yapan şey de bu. Demek ki bilinçli, duyarlı, dayanışmanın anlamını bilen, birbirine yardım eden bir toplum oluşuyor." CİHAN

9 yaşındaki Özgür, binlerce mavi kapak topladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×