9 derecenin altısını Alpaslan Koleji aldı

Burdur’da Çanakkale Haftası’nda düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında ödülleri Alpaslan Ali Can Koleji topladı.

9 derecenin altısını Alpaslan Koleji aldı
20 Mart 2014 Perşembe 15:13

Burdur’da Çanakkale Haftası’nda düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında ödülleri Alpaslan Ali Can Koleji topladı.

18 Mart Çanakkale Savaşları’nın 99. Yıldönümü Anma Haftası kapsamında Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü, şiir kompozisyon ve resim yarışmaları düzenledi. Özel Alpaslan Ali Can Koleji, yarışmalarda 6 dalda derece elde etti. Dereceye giren öğrencilere ödülleri Mehmet Akif Ersoy (Makü) Üniversitesi Konferans Salonu’nda Vali Yardımcısı Hamdullah Suphi Özgödek tarafından verildi. Öğrencilere Çanakkale hakkında iyi çalışmalar yaptıkları için teşekkür eden Vali Yardımcısı Özgödek, Çanakkale’nin unutulmaması ve gelecek nesillere aktarılması gerektiğini söyledi.

Resim dalında Özel Alpaslan Ali Can Koleji öğrencilerinden Melih Akdu il birincisi, Erdem Berk Cihan ikinci, Emre Şahin de üçüncü oldu. Aynı okuldan kompozisyon dalında İrem Bedur birinci, Hafza Kayahan ikinci; şiir dalında ise Atakan Şahin üçüncülük derecesini elde etti.

Özel Alpaslan Ali Can İlköğretim Okulu Müdürü Aydın Demirci, “Biz Alpaslan Ali Can Koleji olarak öğrencilerimizi hayata hazırlıyoruz. Eğitim faaliyetlerinin hemen her alanında başarılı sonuçlar alıyoruz. Öğrencilerimize, akademik başarının yanında sosyal alanlarda da, özellikle resim, şiir, kompozisyon, karikatür ve sporda yönlendirme ve katkılarla destek veriyoruz.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×