81 ilde Bereket Ormanı kurulacak

Emine Erdoğan'ın öncülüğünde 81 ilde ağaçlandırma çalışmaları çerçevesinde Bereket Ormanları projesini hayata geçiriyor.

81 ilde Bereket Ormanı kurulacak
24 Mart 2015 Salı 11:45

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, C. Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın benzeri Emine Erdoğan'ın öncülüğünde 81 ilde ağaçlandırma çalışmaları çerçevesinde Bereket Ormanları projesini yaşama geçiriyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan izahatya göre, "Gönül Elçileri Projesi" çerçevesinde yaşama geçirilen plan ile 21 Mart itibarı ile kutlanan Orman Haftası kapsamında tüm şehirlerde belirlenen alanlara fidan dikimi yapılacak.

Proje çerçevesinde ilk fidanlar 26 Mart 2015 tarihinde Ankara'da, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Emine Erdoğan'ın da katılımıyla düzenlenen merasimde toprakla buluşacak.

Merasime Emine Erdoğan ve Eroğlu'nun yanı dizi ilgili bakanlar, öğrenciler, sivil cemiyet örgütleri, gönül evlerinde kalan küçükler ve davetliler katılacak. Ankara'daki merasimle tıpkı anda 81 ilde de benzer etkinlikler gerçekleştirilecek.

Bereket ormanları, orman bölgelerin genişletilmesi, istikbal nesillere daha yeşil bir dünya bırakılması, çocuklara ve gençlere ağaç sevgisinin kazandırılması maksadıyla oluşturuluyor.

Açıklamada, Orman ve Su İşleri Bakanlığının, bundan sonra da ağaçlandırma meselesinde bilinç oluşturmak için bu tip planların destekçisi olmaya devam edeceği söylendi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×