76 çocuk, 400 torun sahibi Abdo Ağa vefat etti

Erzurum'un Karayazı ilçesi Abdullah mezrasında yaşayan 35'i erkek 76 çocuk, 400'e yakın torun sahisi 'Abdo Ağa' lakaplı Abdurrahman Atmaca (97) İstanbul'daki oğlunun evinde vefat etti.

76 çocuk, 400 torun sahibi Abdo Ağa vefat etti
23 Ocak 2014 Perşembe 12:18

Erzurum'un Karayazı ilçesi Abdullah mezrasında yaşayan 35'i erkek 76 çocuk, 400'e yakın torun sahisi 'Abdo Ağa' lakaplı Abdurrahman Atmaca (97) İstanbul'daki oğlunun evinde vefat etti. Atmaca İstanbul Eyüp mezarlığında toprağa verildi.

20 bin dönüm arazi sahibi olan Abdo Ağa, yaklaşık bir yıldır tedavi görüyordu. Önceki gece kalp yetmezliği sonucu vefat eden Abdullah Atmaca için İstanbul'da cenaze töreni düzenlendi. Törene Abdo Ağa'nın 4 eşinden olan çocukları, torunları ile kalabalık bir cemaat katıldı. Fatih Camii'nden kılınan cenaze namazının ardından Abdo Ağa'nın naaşı Eyüp Mezarlığında toprağa verildi.

Dedesi Abdurrahman Atmaca'nın kalp yetmezliği sonucu vefat ettiğini belirten Burhanettin Atmaca, "Dedemin 76 çocuğu vardı. Sayısını tam olarak bilememekle birlikte 300'den fazla torun var. En büyük çocuğu 76, en küçüğü ile 16 yaşındaydı. Torunun torununu gören dedem büyük bir zenginlik içerisinde yaşadı. 20 bin dönümden fazla arazi sahibiydi. Karayazı'daki mezrada yazlarını geçirir kışın ise İstanbul'daki çocuklarının yanına gelirdi. En büyük eşi 6 yıl önce vefat etti. Hayatta olan 3 eşi ise Erzurum'daki mezrada yaşıyor." diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×