65 yaş üstü, engellilere, gazi ve şehit ailelerine ücretsiz ulaşım başlıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, bazı vatandaşların toplu taşıma araçlarından ücretsiz yaralanmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

65 yaş üstü, engellilere, gazi ve şehit ailelerine ücretsiz ulaşım başlıyor
07 Mart 2014 Cuma 18:33

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, bazı vatandaşların toplu taşıma araçlarından ücretsiz yaralanmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Özhaseki, uygulamanın 10 Mart Pazartesi gününden itibaren başlayacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 65 yaş üstü vatandaşlar ve engelliler ile ağır engellilerin birden fazla olmamak üzere refakatçileri, terör ve görev şehitlerinin eşleri, anne ve babaları ile evli olmayan 25 yaşını doldurmamış çocukları, harp ve vazife malulü gazilerin kendileri, eşleri, anne ve babaları ile 25 yaşını doldurmamış çocukları ve başarılı sporcuların belediye otobüsleri, halk otobüsleri ve raylı sistemden ücretsiz yararlanabileceğini söyledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Özhaseki, uygulamanın 10 Mart Pazartesi gününden itibaren başlayacağını ifade ederek, "Pazartesi gününden sonra bu vatandaşlarımıza yeni kartlar verilecek. Vatandaşlarımız nisan ayının sonuna kadar bu kartları alabilirler. Kartlar çıkana kadar bu vatandaşlarımız nüfus kağıtları ya da bakanlıklardan alınan engelli kartları ile toplu taşıma araçlarına binebilirler" dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×