6 Yıl Hapis ve Sınırdışı Cezası Aldı

DANİMARKA’nın Svendborg şehrinde kayınvalidesini öldürmeye çalışan 36 yaşındaki Türk, 6 yıl hapis ve sınır dışı cezalarına çaptırıldı.

6 Yıl Hapis ve Sınırdışı Cezası Aldı
09 Şubat 2014 Pazar 12:40

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında meydana gelen olayda, 36 yaşındaki Türk, kayınvalidesini çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs etmiş olaydan kısa bir süre sonra yakalanarak gözaltına alınmıştı. Svendborg şehir mahkemesinde görülen duruşmada, 36 yaşındaki Türk, kayınvalidesini öldürmek için bıçak satın aldığını ve olay günü kayınvalidesinin evine gelerek eylemini gerekleştirdiğini itiraf etti. Mahkeme tarafından isim yasağı getirilen olayla ilgili duruşmada, kayınvalidenin küçük kızı da dinlendi. Kadının küçük kızı, eve geldiğinde annesini çeşitli yerlerinden bıçaklanmış olarak bulduğunu, komşuların da yardımı ile ambulans çağırarak hastaneye kaldırdıklarını söyledi.

Duruşma hakimi, eldeki delilleri yeterli bularak söz konusu Türk’e 6 yıl hapis, cezasını çektikten sonra Türkiye’ye sınır dışı edilme ve ömür boyu Danimarka’ya dönememe cezası verdi. Duruşma hakimi gerek tanıkların gerekse sanığın ifadeleri doğrultusunda doğru kararın verildiğini bildirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×