6 Milyon Liralık Vurgun

İZMİR'de, paravan bir firma üzerinden 10 numara yağ ithal edip kaçak akaryakıt üreterek sahte belgelerle piyasaya sürdüğü iddia edilen 2 kişi, İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.

6 Milyon Liralık Vurgun
19 Mart 2014 Çarşamba 16:44

Şüphelilerin paravan firma üzerinden yaklaşık 6 milyon lira değerinde 2 milyon 240 bin litre akaryakıtı piyasaya sürdüğü bildirildi.

İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, bir ihbar üzerine çalışma başlattı. Kentte faaliyet gösteren bir firma üzerinden ithal edilen 10 numara yağdan akaryakıt üretilerek sahte belgelerle piyasaya sürüldüğünü belirleyen ekipler, firmayı takibe aldı. Resmi belgelerde firmanın merkezi olarak gösterilen adrese giden ekipler, söz konusu yerin uzun zamandır kullanılmadığını saptadı. Firma yetkililerinin peşine düşen Gümrük Muhafaza ekipleri, firmanın paravan olarak kullanıldığını, ithal edilen yağdan 6 milyon lira değerinde yaklaşık 2 milyon 240 bin litre kaçak akaryakıt üretildiğini ve bunun da sahte belgelerle satıldığını ortaya çıkarttı.

İki firma yetkilisine ulaşan ekipler, bu kişiler ve firma ile ilgili yasal işlem başlatılmasını sağladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×