6 bağevi kundaklandı

Gaziantep’te aynı site içerisinde bulunan 6 bağevi kundaklanarak yakıldı. Evlerden birinin de Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin’e ait olduğu öğrenildi.

6 bağevi kundaklandı
30 Aralık 2013 Pazartesi 16:23

Gaziantep’te aynı site içerisinde bulunan 6 bağevi kundaklanarak yakıldı. Evlerden birinin de Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin’e ait olduğu öğrenildi.

Şehitlkamil ilçesi sınırlarında bulunan Karadede mevkiinde bir sitede bulunan 6 bağevi, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce 04.00 sıralarında kundaklandı Yangına site görevlisinin itfaiyeye haber vermesiyle müdahale edildi. Yangın, büyük oranda maddi hasara sebep olurken, evlerin birçoğu kullanılamaz hale geldi. Evlerdeki beyaz eşyalardan, mutfak tüpüne kadar birçok araç ve gerecin yangın sonrası tanınmayacak hale geldiği görüldü. İtfaiye raporlarına, kundaklama olarak geçen olayla ilgili jandarma da geniş çaplı soruşturma başlattı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’in de daha önceden burada bir evinin bulunduğu ve daha sonra da sattığı öğrenildi.

Olayın mağdurlarından olan Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, özellikle yaz aylarında ikamet ettikleri evde 13 yıldan beri bulunduklarını ifade etti. “Bekçi beni gece aradı. Evler yanıyor, 'Elektrik kontağından herhalde’ dedi. İtfaiyeye haber verdik. Elektrik denilince, 'yapılacak bir şey yok' diye hesap ettik. Daha sonra hemen arkasından, biz de siteye gittiğimizde bizimki de dâhil olmak üzere herşey yanıp kül olmuştu. Sonradan anladık ki, tabi jandarmanın olay yeri inceleme ekibi de bizatihi gördü. Evlerde oturulmuş, içki içilmiş, bazı şeyler ateşe atılmış, yemek yenilmiş. Tam bir hesaplanmış, kasıtlı bir kundaklama, provoke. Kim yaptı, nasıl yapıldı, niçin yapıldı, onu elbette jandarmamızın incelemesi sonucu inanıyoruz ki ortaya çıkacaktır.” şeklinde konuştu.

Öztekin, “Orada Sanko Hastanesi’ndeki Cahit Dinler’in, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Bey’in danışmanı Necati Binici’nin evi var. Yine avukat arkadaşların evi var. 15-16 ev vardı. Bir hafta önce de bir tanesi yandı. Yine elektrik kontağı dediler. Onun için çok üzerinde durulmadı. Anlaşılan o da kundaklamaymış.” değerlendirmesinde bulundu.

TAMAMEN KULLANILAMAZ HALE GELEN EVDEKİ KUR’AN-I KERİM YANMADI

Yangının meydana geldiği evlerden birinde eşyalarının tamamının kullanılamaz hale geldiği görüntülere yansıdı. Evde bulunan bir çok kitabın da alevler arasında kaldıktan sonra simsiyah olduğu görülürken, aynı evdeki Kur’an-ı Kerim’in sayfalarının kenarları yıpranmasına rağmen sapasağlam kalması ise dikkat çekti.
CİHAN

6 bağevi kundaklandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×