56 çocuk ve yaklaşık bin torun sahibi Abdo Aga için mevlit okutuldu

Dün toprağa verilen ve 56 çocukla yüzlerce torun sahibi olan Abdo Ağa için mevlit okutuldu.

56 çocuk ve yaklaşık bin torun sahibi Abdo Aga için mevlit okutuldu
23 Ocak 2014 Perşembe 14:18

Dün toprağa verilen ve 56 çocukla yüzlerce torun sahibi olan Abdo Ağa için mevlit okutuldu. Mevlidin yapıldığı düğün salonunu Abdo Ağa’nın çocukları, torunları, torunlarının çocukları ve torunlarının torunları yaklaşık bin 100 kişi doldurdu.

Abdo Ağa lakaplı Abdurrahman Atmaca 98 yaşında hayatını kaybederek dün toprağa verildi. Atmaca için bugün Alibeyköy’deki Atmaca düğün salonunda mevlit okutuldu. Mevlide, Atmaca’nın çocukları, yüzlerce torunu ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül katıldı.

Abdo Ağa’nın 4 eşi ve 56 çocuğu bulunuyor. Çocuklarından yüzlerce torunu ve torunun çocukları, torununun torunlarıyla birlikte yaklaşık bin 100 kişilik bir aile silsilesini oluşturuyor.

Abdo Ağa’nın en küçük çocuklarından Emin Atmaca, “Babamın 4 eşi, 56 çocuğu var. Çocuklarıyla, torunları ve torunlarının çocukları, gelinleri, damatları geçen sene bir araya gelmiştik. Babam torunlarıyla beraber bin 200 kişi vardı.” ifadelerini kullandı.

Atmaca sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz böyle bir babaya bu kadar hayırsever, dürüst bir insan. İnşallah biz onun gibi değil de onun bütün sözüyle özüyle bu yakın yolu takip edeceğiz, gayret edeceğiz. Benim 6 çocuğum var. Biz kardeş olarak Hacı babam diyordu bir araya geldiğimizde ‘hani başka kimse var mı 3-4 evli olan?’ Biz hayır diyorduk. ‘O zaman ben çocuklarımdan şüphe duyarım, bu çocukları benim çocuklarım değil’ derdi. Tabi o bizim evlenmemizi istiyordu 2-3 evlilik için. Tabi onun devri eskiydi. Şimdi yapılamıyor.”
CİHAN

56 çocuk ve yaklaşık bin torun sahibi Abdo Aga için mevlit okutuldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×