5 Ocak Kurtuluş Maratonuna ‘masterlerden’ destek

Adana Masterler Spor Kulübü Başkanı Necmi Tadır, 5 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek 4.

5 Ocak Kurtuluş Maratonuna ‘masterlerden’ destek
02 Ocak 2014 Perşembe 11:48

Adana Masterler Spor Kulübü Başkanı Necmi Tadır, 5 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek 4. Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu’na bütün üyeleriyle katılarak destek vereceklerini söyledi.

Tadır, 4 yıl önce spor sevdalısı bir grup arkadaşlarıyla kulübü kurduklarını, şu anda 70 üyelerinin bulunduğunu, yurtiçi ve yurtdışında katıldıkları spor etkinlikleriyle Adana’nın sesini duyurduklarını kaydetti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin her konuda desteğini gördüklerini aktaran Tadır, şöyle devam etti: “Amacımız; sağlıklı yaşam için sporda devamlılık ve süreklilik gerektiğini, bunun yaşam biçimi olmasına dikkat çekmek. Şu anda aralarında öğretim üyesi, doktor, esnaf, sanayici, avukat, öğretmen, işçi, teknisyen gibi çeşitli meslek gruplarından oluşan üyelerimizle sporu ortak noktamız kabul ederek birlikteliğimizi artırmayı hedeflemekteyiz. Üyelerimizin hemen hemen tamamı Balkan Şampiyonası ve uluslararası yarışmaların yanı sıra Türkiye’de Avrasya, Kapadokya, Şanlıurfa, Tarsus, Antalya, Samsun 19 Mayıs, Ankara Eymir Gölü, Bozcaada, Darıca, Çayırova maratonlarına katılarak önemli dereceler elde etti. 5 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek Adana Kurtuluş Yarı Maratonu’na 70 üyemizin tamamı katılacak. Maratonun şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

Tadır, üyelerine yönelik, Çukurova Üniversitesi ve diğer sağlık kuruluşları temsilcilerinin desteğiyle beslenme, sağlık, spor yaralanmaları, sporun insan üzerindeki yararları konusunda seminerler gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×