'40 yıldır süren zalim yönetim, yıllardır aynı şekilde insanları katlediyor'

55 bin fotoğraf karesiyle belgelenen Esed zulmü üzerine konuşan Suriye asıllı iş adamı Gazi Mısırlı, "Yayınlanan fotoğrafları Suriye halkı zaten çok iyi biliyor.

'40 yıldır süren zalim yönetim, yıllardır aynı şekilde insanları katlediyor'
21 Ocak 2014 Salı 17:58

55 bin fotoğraf karesiyle belgelenen Esed zulmü üzerine konuşan Suriye asıllı iş adamı Gazi Mısırlı, "Yayınlanan fotoğrafları Suriye halkı zaten çok iyi biliyor. 40 yıldır süren zalim yönetim, yıllardır aynı şekilde insanları katlediyor. Suriyeli anneler bir gün çocuklarının hapisten çıkıp geleceğine inanarak yaşıyordu." dedi.

Moral FM’de yayınlanan Sabah Gündemi programına katılan Suriye asıllı iş adamı Gazi Mısırlı, yaşanan olayları değerlendirdi. Suriye’de yaşanan zulmün dünyanın bildğini fakat sessiz kaldığını anlatan Mısırlı, Amerika’nın, İran’ın, Rusya ve Avrupa’nın yayınlanan fotoğraflardan yapılan zulümden haberdar olduğunu söyledi. Mısırlı, "Suskunluktan başka bir şey yapmıyorlar. Bu katliam başka bir yerde olsaydı dünya kamuoyunda kıyamet koparacak etkileri olacaktı. Deliller ortada ama harekete geçileceğini düşünmüyorum." yorumunu yaptı. Suriye halkına Türkiye dışında kimsenin yardımcı olmadığını da söyleyen Mısırlı, "Bu fotoğrafların benzerleri her gün yaşanıyor Şam’ın ortasında açlıktan ölen insanlar var. Hastalıktan, soğuktan ölen Suriyeliler var. Yaşanan ambargo ile Suriye halkı çaresizlik içinde." diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×