40 Günlük İkizlerin Sütü Yok

Adana'da Osman Atam ile kaçıp, birlikte yaşamaya başlayan Vicdan Özkılıç'ın 40 gün önce dünyaya getirdiği ikiz bebekleri, babaları cezaevine düşünce sütsüz kaldı.

40 Günlük İkizlerin Sütü Yok
26 Mart 2015 Perşembe 16:24

Adana'da 26 yaşındaki Osman Atam'ın ile kaçıp, müşterek yaşamaya başlayan 36 yaşındaki Vicdan Özkılıç'ın 40 gün evvela dünyaya getirdiği ikiz bebekleri, babaları cezaevine fikir sütsüz kaldı.

ÇİFT YAZ AYLARINI PARKDA GEÇİRDİ

Ayakkabı yapımında çalışan Osman Atam, 4 sene evvela karşılaştığı Vicdan Özkılıç'a aşık oldu. Çift, evlenmelerine ailelerinin karşı çıkması üzerine, kaçıp müşterek yaşamaya başladı. Ev tutacak paraları olmaması sebebiyle ilk günlerde akrabalarının beraberinde kalan çift, yaz aylarında da akşam olunca parklarda geçirdi.

TEK ODALI EVDE YAŞADILAR

2 sene evvela Fatih Mahallesi'nde tek odalı bir evi, maaş 150 liraya kiralayan Osman Atam ile Vicdan Özkılıç, buraya yerleşip yaşamlarını sürdürmeye çalıştı.

KAVGA SONRASI HAPİSE GİRDİ

Çiftin 40 gün evvela de ikizleri Asuman ile Yağmur dünyaya geldi. Borcunu ödeyemediği için evlerinin elektriği ve suyu da kati bulunan çiftin çocuk sevinci, Atam'ın 10 gün evvela karıştığı kavga neticesinde verilen 3 bin lira nakit cezasını ödeyemeyince, cezaevine girmesiyle yarım kaldı.

BEBEKLERİNE SÜT ALACAK PARA BULAMADI

Camları da kırık bulunan evde mum ışığında ikizleriyle hayat mücadelesi verici anne Vicdan Özkılıç, 5 aydır kiralarını ödeyemedikleri için sahibinin evin boşaltmasını istemesiyle bir kere daha şok yaşadı. Genç kadın, yeterli beslenmediği için anne sütü azalınca bebeklerine de süt ve bez alacak nakit bulamadı.

'KOMŞULARIM YARDIM EDİYOR'

Sadece bir odası ve bir mutfağı bulunan evin, kirasını ödeyemediklerini ifade eden Vicdan Özkılıç, şöyle konuştu:

'Eşim yanımızdayken en azından gündelik işlere gidiyordu. Oradan aldığı parayla geçimimizi sağlamaya çalışıyordu. Ancak ikizlerimiz olduktan sonra fazla aşırı kuvvet hale düştük. Bunun da üstüne eşim cezaevine girince geçim derdi yaşıyorum. 6 ay hapis yatacak. Param olmaması sebebiyle bebek bezi de süt de alamıyorum. Zaman süre komşularım katkı ediyor ama, bu nereye kadar sürecek bilmiyorum.'

'İKİZLERİMLE PARKLARDA NASIL YAŞARIM?'

Özkılıç sözlerine şöyle devam etti: 'Evin pencere camı olmaması sebebiyle kartonla soğuk gelmesini engellemeye çalışıyorum. Elektrik ve su olmaması sebebiyle mum ışığında oturuyorum. Geceleri tek başıma uyumaya korkuyorum. Nereye katkı için başvursam destek alamadım. Ev sahibimiz kirayı ödeyemediğimiz için evden atacağını söylüyor. Buradan çıkarsam ikizlerimle nasıl parklarda yaşayacağımı bilmiyorum.'

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×