32 gün önce kaçırılan AGİT Gözlemcisi serbest kaldı, ailesi bayram etti

AGİT Gözlemcisi olarak Ukrayna’ya giden ve 32 gün önce kaçırılan Mehmet Kılıç, serbest bırakıldı. Kılıç’ın ailesi mutluluk gözyaşı dökerken, Irak’ta kaçırılan Türklerin de bir an evvel kurtulmasını diledi. Yaklaşık bir ay...

32 gün önce kaçırılan AGİT Gözlemcisi serbest kaldı, ailesi bayram etti
27 Haziran 2014 Cuma 12:03

AGİT Gözlemcisi olarak Ukrayna’ya giden ve 32 gün önce kaçırılan Mehmet Kılıç, serbest bırakıldı. Kılıç’ın ailesi mutluluk gözyaşı dökerken, Irak’ta kaçırılan Türklerin de bir an evvel kurtulmasını diledi.

Yaklaşık bir ay önce Ukrayna'nın doğusundaki Rusya yanlısı ayrılıkçılar tarafından kaçırılan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Gözlemcisi Mehmet Kılıç serbest bırakıldı. Haberi sabaha karşı 01.30 sıralarında alan eşi Zehra Kılıç ve kızı Zeynep neredeyse sabaha kadar uyumadı. İnternetten eşini canlı gördüğü an kendini rüyada zannettiğini ifade eden eşi Zehra Kılıç, “Allah kimseye böyle bir acı, sıkıntı vermesin” dedi.

Kılıç, “eşim serbest bırakıldı. Sağlığı yerinde çok şükür. Telefonla ve internette görüştüm kendisiyle. Uğraşan, emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Sabah Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu aradı. Müjdeli haberi verdi. Hepsinden Allah razı olsun. Herkese çok teşekkür ediyorum. Allah kimseyi darda bırakmasın.” diye konuştu.

Haberi aldığı anda büyük bir şok yaşadığını anlatan Kılıç, “Kendisiyle internetten görüştük. Kızımız Zeynep her şeyden bi haber. Çok mutlu olduk sevindik. Kendisi aradı beni 01.30’da aradı. Heyecanlandık sevindik. Rüya gibi hala şoktayım şuan. Sanki gerçek değilmiş gibi. 32 gün oldu kaçırılalı. Gelsin zamanımızı burada geçirmek istiyoruz. İlk sözleri hatırlamıyorum. Rüya gibiydi. Şoktayız hala. Sen misin dedim önce, benim deyince büyük coşku yaşadık.” görüşünü aktardı.

Mehmet Kılıç’ın Kayınpederi Yunus Küsmüş ise mutluluğunu dile getirirken, aynı sevinci Irak’ta kaçırılanların aileleri için dilediğini kaydetti. Küsmüş, “Serbest bırakılınca sevindik. Devletimizden tüm yetkililerden, basından Allah razı olsun. İnşallah bunun darısı Irak’takilere. Oradaki kardeşlerimizde sevdiklerine kavuşur. Herkese teşekkür ederiz.” diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×