301 maden işçisinin siluetini, kömürle yere resmettiler

Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan faciada hayatını kaybeden 301 maden işçisi, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi Resim İş bölümü öğrencileri tarafından farklı bir etkinlikle anıldı. Öğrenciler kömürle yere maden işçilerinin...

301 maden işçisinin siluetini, kömürle yere resmettiler
23 Mayıs 2014 Cuma 15:58

Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan faciada hayatını kaybeden 301 maden işçisi, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi Resim İş bölümü öğrencileri tarafından farklı bir etkinlikle anıldı. Öğrenciler kömürle yere maden işçilerinin siluetlerini çizdi.

ÇÜ Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, Soma'da yaşanan maden kazasında hayatını kaybeden 301 işçiyi anmak için farklı bir yöntem uyguladı. Elinde kazma ile çalışan işçi figürünün kalıbını çıkaran öğrenciler, Eğitim Fakültesi önündeki yola, kömürlerle maden işçisi silueti çizdi. Öğrenciler, daha sonra yine kömürlerle bu figürlerin içini boyayarak madencilerin gölgelerini oluşturdu.

Resim İş Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Ahmet Avcı, "Bunu yapmaktaki amacımız, Soma'daki maden işçilerini unutturmamak." dedi. Herhangi bir şeyin varlığını en görünür yapacak şeyin, onların gölgeleri olduğunu ifade eden Avcı, "Gölge gerçekliğin aynasıdır. Var olmaktan şüphe duymamamız, gölgenin var olmasına bağlıdır. Gölgelerimiz ile düşüncelerimizi hatırlatmaya devam ediyoruz." diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×