3. köprü inşaatında ölen işçilerin yakınları: Normal bir olay değil

Beykoz’da viyadük inşaatında iskelenin çökmesi sonucu ölen işçilerin yakınları Adli Tıp Kurumu’nda otopsinin tamamlanmasını bekliyor.

3. köprü inşaatında ölen işçilerin yakınları: Normal bir olay değil
06 Nisan 2014 Pazar 13:33

Beykoz’da viyadük inşaatında iskelenin çökmesi sonucu ölen işçilerin yakınları Adli Tıp Kurumu’nda otopsinin tamamlanmasını bekliyor. Ölenlerin yakınları, normal bir olay olmadığını belirterek kazanın takipçisi olacaklarını söyledi.

Dün Beykoz Çavuşbaşı’nda 3. köprünün Anadolu Yakası otoyoluna bağlayan Viyadük 35'de çöken iskelede meydana gelen olayda Lütfi Bulut kardeşi Yaşar Bulut ve Kahraman Baltaoğlu hayatını kaybetmişti. Ölenlerin cenazeleri otopsi için Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Yakınları da kurum önünde otopsi işlemlerinin bitmesini bekliyor. Lütfi ve Yaşar Bulut’un kardeşi Şenel Bulut, kendilerine henüz ne olduğuna dair bilgi verilmediğini söyledi. Bulut, “Şu an bize bir bilgi veren yok. İlk önce beton dökerken iskele çökmüş. Olay bu. 38 metre mi 43 metre miymiş. Tedbirler konusunda bir bilgimiz yok.” dedi.

“Kendileri ‘zor şartlarda, tehlikeli şartlarda çalışıyoruz’ diyorlar mıydı?” sorusuna Bulut, “Öyle bir şey yok. Ama tehlikeli tabi biz söyledik. 43 metrede 50 metrede çalışıyorsunuz diye. Ama ‘çalışıyoruz, mecburuz’ dediler.” diye konuştu.

Üç kardeşinin yan yana çalıştığını ifade eden Bulut, “Bir tanesi kurtuldu. Yan yana çalışıyorlardı. Diğeri yukarda kalmış vinçle zor indirmişler. 20.00’dan 22.00’ye kadar kalmış. İtfaiye gelmiş, merdiveni yetişmemiş. Büyük vinç gelmiş onunla almışlar aşağıya. Atlama tehlikesi de varmış kardeşimin. Aşağıya bakmış aşağıyı göremeyince bağırmış. Bana da haber veremiyor.” dedi.

Olayın takipçisi olacaklarını kaydeden Şenel Bulut, “Normal bir iş değil bu. Önlemini alsınlar, başında dursunlar. Mühendisi var, kontrolü var, müteahhiti, iş güvenliği her şeyi var bunun. 50 metrede 100 metrede beton döktür. Her şey olabilir. İşi hızlı yapma çabasından değil iskele çökmüş, demir iskele. Kardeşlerimle alakası yok. Sadece kalıp yapması ve beton dökmesi onlara ait. İskele yapılışı şirkete ait, şirketin hatası var. İskele ekibi başka.” şeklinde konuştu.


CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×