3 ayrı üniversitenin tıp fakültesi öğrencileri Tıp Bayramı'nı ortak kutladı

Konya’da eğitim gören 3 üniversitenin tıp fakültesi öğrencileri, Sağlık Mensupları Derneği (SAMEDER)’nin organizasyonuyla bir araya geldi.

3 ayrı üniversitenin tıp fakültesi öğrencileri Tıp Bayramı'nı ortak kutladı
18 Mart 2014 Salı 12:58

Konya’da eğitim gören 3 üniversitenin tıp fakültesi öğrencileri, Sağlık Mensupları Derneği (SAMEDER)’nin organizasyonuyla bir araya geldi. Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Mevlana Üniversitesi öğrencileri, 14 Mart Tıp Bayramı’nı hep birlikte kutladı.

Aziziye Kültür Merkezi’nde düzenlenen organizasyona yaklaşık 500 öğrenci katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan gecede öğrenciler hoşça vakit geçirdi. Gecede çeşitli gösteriler hazırlayıp sunan geleceğin doktor adayları, ‘Bayır TV’ adını verdikleri skeçi canlandırdı. Öğrencilerin kendi aralarında çektiği fotoğraflardan oluşan sinevizyon gösterisi de ilgiyle seyredildi.
Programda, öğrenciler kendi arasında yaptıkları çekilişte ücretsiz dershane, İpad, tablet bilgisayar, kol saati, mp3, fotoğraf makinesi gibi çeşitli hediyeler kazandı.

Tıp Bayramında öğrencilerini yalnız bırakmayan Mevlana Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Zararsız, öğrencilere mesleki hayatlarında dikkat etmesi gerektiği noktaları anlattı. Hekimlerin yaşadığı zorlukları da anlatan Prof. Dr. Zararsız, meslektaşların birbirlerine destek olmaları gerektiğini vurguladı. Bütün öğrencilerinin başarılı cerrah ve doktorlar olacağını umut ettiğini aktaran Prof. Dr Zararsız öğrencilerine şu nasihatlerde bulundu: “Mesleğinizin gereğini çok iyi yapın. Hastalarınıza karşı saygılı, empati içerisinde ve eşit davranın. Onların her birini yakınınız gibi düşünün ve güler yüzle karşılayın.”
CİHAN

3 ayrı üniversitenin tıp fakültesi öğrencileri Tıp Bayramı'nı ortak kutladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×