27 ölümlü faciada korkunç ifade!

27 kişiyi ölüme götüren teknenin sahibi Doğan Odacıoğlu, teknenin battığını televizyondan öğrendiğini söyledi.

27 ölümlü faciada korkunç ifade!
21 Mart 2015 Cumartesi 07:23

İstanbul’da geçtiğimiz Kasım ayında meydana gelen ve 27 göçmenin ölümü ile sonuçlanan tekne faciası davasında sanıklar ilk defa mahkemeye çıktı.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya tutuklu sanıklar Serkan Uyar, Kerem Senayi Çakan ve Doğan Odacıoğlu getirildi. Hakkında yakalama kararı bulunan firari sanık Abdullah Şeker ise henüz bulunamadı.

KATLİAM YAPTIK!

İlk şekilde teknenin sahibi bulunan Doğan Odacıoğlu savunma yaptı. Odacığlu, “Neden bana bin TL verip tekneyi benim üzerime yaptıklarını bilmiyorum” dedi. Odacıoğlu, “Teknenin battığını televizyondan öğrendim. Tekne benim üstüne bulunduğu için Sabah gidip teslim oldum. Sabahleyin Kerem’in evine gidip ona, ‘katliam yaptığımızı’ söyledim” diye konuştu.

BU TEKNEYLE GİDİLMEZ

Diğer tutuklu sanık Serkan Uyar ise sanık Kerem Çakan’ın kendisinden tekne bulması için destekçi olmasını istediğini anlattı. Uyar, “Akşama doğru göçmenler geldi. Cem telefonla konuşup Romanya lafı edince ‘bu tekne ile gidilmez’ dedim. Biz oradayken tekneye bindiler ve gittiler” dedi.

Kerem Senayi Çakan ise batan teknede ölen kaptan Cem ve firari sanık Abdullah Şeker’i yeni tanıdığını söyledi. Çakan, “Serkan, Apo’nun akrabalarının geldiğini, onları açıkta bir tekneye bırakacağını söyledi. Akşama doğru Serkan’ı almak için gittik. Tekneyi denize açılmış giderken gördük. Cem’i aradım, arka gelmesi gerektiğini söyledim.

Dönemeyeceğini söyledi. Sonra tekne gözden kayboldu, biz de oradan ayrıldık. Sonra Cem beni aradı, ‘akü bitti, marş basmıyor, koordinatları kıyı güvenliğe söyleyin’ dedi. Ben de Apo’yu arayıp koordinatları kıyı güvenliğe vermesi gerektiğini söyledim” diye konuştu.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×