21 polis memuru serbest bırakıldı

Sivas merkezli 18 ilde gerçekleştirilen emniyetteki‘yasa dışı dinleme' operasyonunda tebligatla ifadeye çağrılan 21 polis serbest bırakıldı.

21 polis memuru serbest bırakıldı
15 Mart 2015 Pazar 17:19

Gözaltında bulunan 10 polisin ise emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre, Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü Sivas merkezli bulunan aralarında Eskişehir, Ordu, Çorum, Niğde, Kırıkkale bunun şeklinde kimi illerinde olduğu 18 ilde 2010-2013 yılları içerisinde emniyetteki hukuk dışı dinleme faaliyetleri sebebi ile gerçekleştirilen operasyon kapsamında tebligatla Sivas’a ifadeye çağrılan polislerden 21’i tahsil edilen ifadesinin arkasından serbest bırakıldı.

Operasyon kapsamında Niğde Polis Meslek Yüksekokulu’nda vazife oluşturan 2.sınıf emniyet müdürü Ö.S. ve bir zaman evvela açığa tahsil edilen U.D.’nin yakalanması için ise çalışmalar sürüyor.

Ayrıca,Sivas’ta vazife oluşturan ve daha evvela Sivas’ta vazife yaptıktan sonra diğer illere tayin bulunan operasyon kapsamında gözaltına tahsil edilen 10 polis memurun emniyetteki sorguları sürüyor. 10 polis memuru Cuma gününden itibaren gözaltında bulunurken, her sabah Numune Hastanesi’ne getirilerek sıhhat kontrolünden geçiriliyor. Polislerin emniyetteki işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

(İHA)

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×