21 kişinin öldüğü kaza için Trafik Hizmetleri Başkanlığı bilirkişi gönderdi

Kayseri’de yolcu otobüsünün şarampole uçması sonucu meydana gelen ölümlü ve yaralamalı trafik kazası ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı, kazanın oluş sebebinin belirlenmesi amacıyla bilirkişi gönderdi.

21 kişinin öldüğü kaza için Trafik Hizmetleri Başkanlığı bilirkişi gönderdi
24 Ocak 2014 Cuma 12:58

Kayseri’de yolcu otobüsünün şarampole uçması sonucu meydana gelen ölümlü ve yaralamalı trafik kazası ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı, kazanın oluş sebebinin belirlenmesi amacıyla bilirkişi gönderdi. Kayseri Emniyeti ve İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı bilirkişi heyetiyle birlikte heyet kazanın oluş sebebini belirmeye çalışıyor.

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi yakınlarında, İstanbul ilinden Muş iline yolcu taşıyan otobüs henüz bilinmeyen bir sebeple sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kaza yapmıştı. Kazada karşı şeride geçen otobüs, takla atarak şarampole uçtu ve 21 kişi hayatını kaybetmiş. 29 kişi de yaralanmıştı.

Kazanın hemen ardından Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı, uzman kişilerden oluşan ve teknik donanıma sahip bilirkişi gönderdi. Bilirkişi, Kayseri Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı olay yeri inceleme ekibinde bulunan uzmanlarla birlikte otobüste ve kaza yerinde inceleme yapıyor. Heyetin, çalışmasını tamamladıktan sonra kazanın meydana gelişi ile ilgili kamuoyuna duyuru yapılacağı öğrenildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×