2 bin TL'lik bilgisayarı 100 TL'ye satıyorlar

İstanbul'da havalimanlarında yolcular tarafından unutulan ve faturası olmadığı için gümrüğe takılan ürünler satışa sunuluyor.

2 bin TL'lik bilgisayarı 100 TL'ye satıyorlar
28 Mart 2015 Cumartesi 13:08

Uygun fiyata satılan bu alternatifler hummalı ilgi görüyor. Ürünlerin içinde sıfırı ortalama 2 bin TL'den satılan ve 100 TL fiyat biçilen bilgisayar dahi var!

Cep telefonundan, dizüstü bilgisayara, fotoğraf makinesinden süs eşyasına ve oyuncaklara kadar havalimanlarında yolcular sebebi ile unutulan alternatifler uzun zaman bekletildikten sonra alınmayınca ihale yapılarak satışa çıkarılıyor.
 
GÜMRÜĞE TAKILAN ÜRÜNLER DE SATILIYOR

Öte yandan, ülke dışından gelen lakin faturası olmaması sebebiyle sipariş edilen şahıs sebebi ile gümrükten çıkarılamayan alternatifler de tıpkı yolla ihale yapılarak satılıyor. İhaleyi kazanarak bu ürünleri sektör kurumlar müsait fiyata halkın satışına sunuyor. Fatih Cerrahpaşa'da bir dükkanda satışı yapılan ve birçoğu hiç kullanılmamış bulunan bu alternatifler yurttaşlar sebebi ile hummalı ilgi görüyor.
 
“BİRÇOK ÜRÜN HEMEN TÜKENİYOR"

Bu ürünlerin satışını oluşturan işadamı Lokman Şat, fiyatların çok aşırı düşük olduğunu ve bu nedenden satılan ürünlere rağbet olduğunu söyledi. Satışa sunduktan kısa bir zaman sonra ürünlerin çoğunun tükendiğini belirten Şat, “Türkiye'nin her tarafında yapılan bu çeşit ihalelere giriyoruz. Ayrıca gümrükte faturasız yakalanan ürünleri n de ihalesine girerek alıyoruz. Çok müsait fiyata satışa sunuyoruz. Müşteri zaten fiyatların çok aşırı düşük olduğunu ayrım ediyor. Böyle olunca alternatifler hummalı ilgi görüyor ve çabuk tükeniyor" dedi.

 DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR 100 TL

Elektronik cihazlara daha çok talebin olduğunu izah eden Şat, bir dizüstü bilgisayarın fiyatının 100 TL olduğunu söyledi. Şat, “Ayakkabılarda yüzde 70 indirim yapıyoruz. Markalı elektronik eşyalar da var. Orijinal gözlükler de bulunuyor. Dışarıdan 700-800 TL'ye satılan gözlükleri biz burada 50-60 TL'ye satışa sunuyoruz. Havaalanında unutulan ortalama 2 bin liralık bir dizüstü bilgisayarı 100 TL'ye satıyoruz. Ancak bu ürünlerin garantisi bulunmuyor" diye konuştu. Alışveriş yapmaya gelen vatandaşlar, satılan ürünleri normal fiyatının altında görünce ansızın çok alıyor.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×