2 altın madalyayla Türkiye birincisi oldu

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde Mehmet Akif Ortaokulu Kayseri Kılıçaslan Okulları 100 Temel Eser Okuma yarışmasında takım halinde 2013 teki Türkiye birincisi oldu. İki öğrencinin katıldığı yarışmada iki öğrencide altın madalya kazandı....

2 altın madalyayla Türkiye birincisi oldu
13 Mayıs 2014 Salı 12:33

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde Mehmet Akif Ortaokulu Kayseri Kılıçaslan Okulları 100 Temel Eser Okuma yarışmasında takım halinde 2013 teki Türkiye birincisi oldu. İki öğrencinin katıldığı yarışmada iki öğrencide altın madalya kazandı.

Mehmet Akif Ortaokulu Müdürü Hasan Tel, 65 ilden okulların katılımıyla gerçekleşen yarışmada ilçeye birincilik kazandıran öğrencileri Elif Tuğba Yılmaz ve Reyhan Asya Yıldırım'ı bu başarılarından dolayı kutlarken, onların bu başarıyı göstermesinde büyük emeği olan öğretmeni Mustafa İpek´e ve velilere teşekkür etti.

Büyük heyecana sahne olan yarışmanın ortaokul kategorisinde Dörtyol Mehmet Akif Ortaokulundan Elif Tuğba Yılmaz, Rize Özel Şahika Salih Kalkavan Ortaokulundan Feyza Nur Arıcı, Osmaniye Özel Ender Ortaokulundan Zeynep Çağmel, Dörtyol Özel Gümüş Ortaokulundan Cemre Oflaz, Giresun Özel Çağrı Ortaokulundan Beyza Ergen, Dörtyol Mehmet Akif Ortaokulundan Reyhan Asya Yıldırım, Osmaniye Özel Ender Ortaokulundan Özdemir Akı ve Trabzon Özel Alparslan Koleji’nden Ahmet Murat Çelik altın madalya kazandı. Ortaokullarda, Türkiye birincisi Dörtyol Mehmet Akif Ortaokulu, ikincisi Rize Özel Şahika Salih Kalkavan Ortaokulu, üçüncü Osmaniye Özel Ender Ortaokulu, dördüncü Dörtyol Özel Gümüş Ortaokulu, beşinci İstanbul Özel Merter Fatih Ortaokulu, altıncısı ise İçel Çavak Günferi Karagenç Ortaokulu oldu.

Kayseri Kılıçarslan Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen 6'ncı Ulusal 100 Temel Eser Kitap Okuma Yarışması 65 ilden yaklaşık 1000 ortaokul ve liseli öğrencisinin katılımıyla Kayseri'de yapıldı. Öğrenciler sınav salonlarında 3 ay önce ilan edilen 10'ar kitapla ilgili soruların yöneltildiği 100 soruyu doğru yanıtlayabilmek için ter dökerken danışman öğretmenlere de Şair- Yazar Mehmet Erdoğan tarafından 'Türk Dilinin İzinde Türk Edebiyatı' konulu bir konferans verildi. 2 saat süren sınavın ardından dereceye giren öğrencilerin ilan edilmesi ve ödüllendirilmesi için Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezinde tören düzenlendi.

Açılış etkinliğinin ardından kürsüye gelen Kılıçaslan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Köksal, Türkiye'de kitap okuma seferberliği başlatmak ve bir sosyal sorumluluğu yerine getirmek amacıyla çıktıkları bu yolda çok büyük mesafe aldıklarını söyledi. Köksal, 3 yılı bölgesel, 6 yılı da ulusal olmak üzere 9 yıldan bu yana gerçekleştirilen yarışma kapsamında bu zamana kadar 100 bine yakın öğrencinin kitapla tanışmasına yardımcı olduklarının ve 8 bin 500 öğrenci ve 4 binden fazla öğretmeni bu yarışma için Kayseri'de ağırladıklarını vurguladı.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ve danışman öğretmenlerine yaklaşık 20 bin lira para ödülü, madalya ve plaket verilirken, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak tarafından katılımcıların tamamına içerisinde kitapların da bulunduğu hediyeler verildi. Zambak Yayınları'nın da başarılı öğrencilere kitap seti hediye ettiği törende 32 ortaokul ve lise öğrencisine teşvik ödülü, 32 bronz, 32 gümüş 16 da altın madalya olmak üzere toplamda 112 madalya verildi. CİHAN

2 altın madalyayla Türkiye birincisi oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×