18 yaşındaki genç annesinin böbreğiyle yeniden hayata tutundu

18 yaşındaki Gökçen Bağrıyanık isimli genç, annesinden aldığı böbrekle yeniden hayata tutundu. Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’nde böbrek nakil olan Gökçen Bağrıyanık, “Annem bana böbreğini vermeseydi, sıkıntılı günler...

18 yaşındaki genç annesinin böbreğiyle yeniden hayata tutundu
11 Haziran 2014 Çarşamba 12:18

18 yaşındaki Gökçen Bağrıyanık isimli genç, annesinden aldığı böbrekle yeniden hayata tutundu. Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’nde böbrek nakil olan Gökçen Bağrıyanık, “Annem bana böbreğini vermeseydi, sıkıntılı günler beni bekleyecekti.” dedi.

Annesinden aldığı böbrekle yaşama yeniden tutunan Gökçen Bağrıyanık, kendisini nakilden sonra sağlıklı ve güçlü hissettiğini söyledi. Bağrıyanık, “ Diyalize girseydim okul hayatımda sıkıntılar yaşar, hatta bu durum sosyal hayatımı kadar yansırdı. Diyaliz makinasına bağlı bir hayattan annem sayesinde kurtuldum. Bana yeniden hayat verdi. Kadavra kadar canlı vericinin de çok önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Anne Zeliha Bağrıyanık ise eşi Yetkin Bağrıyanık’ın da 7 yıl önce böbrek nakli olduğunu ve aynı yıl oğlu Gökçen’in rahatsızlığını öğrendiklerini belirtti. Ailelerinde şeker hastası kişilerin bulunması nedeniyle verici bulamadıkları ve kendi böbreğinin uygun bulunmasıyla evladına organ bağışlayan Zeliha Bağrıyanık, “Böbreğim iyi ki uyumluydu. Ona yeniden can verme şansını yakaladım.” diye konuştu.

CİHAN

18 yaşındaki genç annesinin böbreğiyle yeniden hayata tutundu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×