15 yılını dolduran madenciler unutulmadı

Kahramanmaraş Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) Kömür İşletmesi’nde 15 yılını dolduran personele, işletme yönetimi tarafından plaket ve saat hediye edildi.

15 yılını dolduran madenciler unutulmadı
07 Aralık 2013 Cumartesi 15:13

Kahramanmaraş Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) Kömür İşletmesi’nde 15 yılını dolduran personele, işletme yönetimi tarafından plaket ve saat hediye edildi. Programa Maden-İş Sendikası Elbistan-Afşin Şubesi de destek verdi.
AEL İşletme Müdürlüğü’nün geleneksel hale getirdiği 15 yıllık personeli plaketle onure etme programı AEL Memur Site Misafirhanesi’nde gerçekleştirildi.1998 yılında işletmede göreve başlayan 131 işçiye plaket ve saat hediye edilen program AEL İşletme Müdürlüğü ve Maden-İş Sendikası Elbistan-Afşin Şubesi yönetiminin katkılarıyla düzenlendi. Çok sayıda işçinin katıldığı programda AEL İşletme Müdürü Ahmet Yıldız, Maden-İş Sendikası Elbistan-Afşin Şube Başkanı Adil Bölükbaşı, sendika yönetimi, Sendika Başkan Adayı Lütfü Yıldız da yer aldı.
Hep birlikte yenen yemeğin ardından işçilere 15 yılını dolduran işçilere hitaben bir konuşma yapan AEL İşletme Müdürü Ahmet Yaldız, “Bugün burada 15 yıldır işletmemizde hizmet veren işçi kardeşlerimize plaket takdim etmek amacıyla bir araya geldik. Allah, böyle nice 15 yıllar nasip etsin. Kazasız belasız ve birlik beraberlik içerisinde çalışma yılları diliyorum. AEL İşletme Müdürlüğü kurulduğu günden bugüne bu bir gelenek haline geldi. Bu geleneği bozmadan sürdürmeye çalışıyoruz. Bu yemekte sendikamızın da katkısı var. Kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Yaldız, “İşletmemizdeki işleri elimizden geldiğince iyi yönde götürmek, mevcut çalışanlarımızın daha huzurlu bir ortamda olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu konuda gerek genel müdürlüğümüz gerek bakanlığımız ve gerekse de sendikamız olarak çalışmalarımızı hep birlikte götürüyoruz. Belli bir noktaya kadar da geldik. Tüm çabamız çalışanlarımıza daha güvenli ve daha sağlıklı bir işletmeyle yarınlara gitmek ve bölgenin ekonomisine katkı sağlamak yönündedir. Bu çabalarımızın iyi yönde olanlarını takdir edersiniz. Eleştirileriniz de olursa dinlemeye hazırız. Ufak hediyemizi de evinizin bir köşesine asarsınız” ifadelerini kullandı.
Daha sonra söz alan Maden-İş Sendikası Elbistan-Afşin Şube Başkanı Adil Bölükbaşı da; “15 yılını doldurmuş kardeşlerimizi görüyoruz. 15 yıllık jübile için buraya toplandık. İnşallah önümüzdeki günlerde üretimimizi arttırarak daha güzel günlere doğru yolumuza devam edeceğiz. Biz isim yapma peşinde değiliz. Biz hizmetkarız. Biz daha güzel, ufkumuzu geniş tutarak mücadele peşindeyiz. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından plaket törenine geçildi. 15 yılını dolduran işçilere plaketleri ve hediyeleri İşletme Müdürlüğü ve sendika yönetimi tarafından takdim edildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×