'15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi' fotoğraf sergisi

Hacıosman Metro İstasyonu'nda açılan sergi, 10 Eylül'e kadar görülebilecek.

'15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi' fotoğraf sergisi
03 Eylül 2016 Cumartesi 16:54

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan  "15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi'' fotoğraf sergisi, Hacıosman Metro İstasyonu'nda açıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında yaşananları yansıtan sergi, 10 Eylül'e kadar görülebilecek.

Serginin açılışında konuşan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Bayraktar, 15 Temmuz'un tarihin en zor ve en uzun gecelerinden biri olduğunu ifade ederek, bu dönemin en önemli nimetlerinden birinin birlik, beraberlik ve kardeşlik olduğunu vurguladı. Bayraktar, şöyle devam etti:

''Bu nimet sayesinde bu millet ateş çukuruna yuvarlanmaktan, karanlığa gömülmekten kurtuldu. Bizler bu ruhu diri tuttuğumuz sürece ulaşamayacağımız bir hedef, başaramayacağım bir iş yoktur.

15 Temmuz tarihi bir devrimin yaşandığı gündür. Halkın milli beraberliği bir zaferdir. Geçmişte Çanakkale'de bu millet bir destan yazmıştı. Bir başka destanı da burada yazdı. Bu darbe girişimi değildi. Bu olay bu ülkeyi bölmek, parçalamak, yok etmek girişimiydi. Şükürler olsun ki bu millet bu girişimi püskürttü.''
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×