13 Yaşındaki Çocuk, Cumhurbaşkanı'na Hakaretten İfade Verdi

Balıkesir'de 13 yaşındaki ilköğretimokulu öğrencisi U.R.E., Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Facebook üzerinden hakeret etttiği gerekçesiyle ifade verdi.

13 Yaşındaki Çocuk, Cumhurbaşkanı'na Hakaretten İfade Verdi
28 Şubat 2015 Cumartesi 20:41

Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde, 13 yaşındaki ilköğretimokulu öğrencisi U.R.E., C. Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Facebook üstünden hakeret etttiği iddiasıyla Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılığı'nda anlatım verdi. Savcılık, öğrencinin ifadesini aldıktan sonra Balıkesir Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Servisi'nden rapor isteyerek özgür bıraktı.

POLİS, BABASIYLA BERABER OKULDA ALDI

Ayvalık'taki ilköğretim 7. derslik öğrencisi 13 yaşındaki U.R.E.'nin babası İ.E.'ye dün telefon eden Ayvalık Emniyet Müdürlüğü Çocuk Bürosu ekipleri, oğlunun Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiğini savcılığa anlatım vermesi gerektiğini söyledi. Baba okulda buluştuğu polislerle ortak oğlunu da alarak öncelikle Ayvalık Devlet Hastanesi'ne gitti. Psikiyatri Polikliniği'nden U.R.E. için rapor alındıktan sonra, polisler eşliğinde adliyeye adliyeye gidildi. Savcılıkta uzmanlar gözetiminde U.R.E.'nin ifadesi alındı. Savcılık, Balıkesir Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Servisi'nden rapor isteyerek öğrenciyi özgür bıraktı. Savcılığın dava açıp açmayacağı buradan verilecek bulunan rapor doğrultusunda belirleneceği öğrenildi.

'PAYLAŞIM 2014 YILININ MAYIS AYINDA YAPILMIŞ'

Oğlunun sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasında hakaret unsuru taşıyan ne paylaştığını bilmediğini anlatan baba İ.E. 'Cumhurbaşkanına hakaret içerdiği ileri sürülen paylaşım 2014 yılının Mayıs ayının 5'inde yapılmış. Bu paylaşım, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü birimlerince tesbit edilmiş, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılığı'na ihbarda bulunulmuş. Bu nedenden oğlum anlatım verdi. Ne yazdığını, ne paylaştığını ben de görmedim. Savcılarımız ve emniyet böyle incir çekirdeğini doldurmayacak işlerle uğraşacağına, ülkeyi bölünmenin eşiğine getirenlerle, pabuç kutularıyla kasalarla memleketi soyanlarla uğraşsın' dedi.

'OKUL ARKADAŞLARININ GÖZÜ ÖNÜNDE SUÇLU MUAMELESİNE TUTULDU'

Çocuğunun mektep arkadaşlarının gözü önünde suçlu muamelesine tutulduğuna da dikkat çeken baba İ.E. 'Her şey bitti, dizi çocukca oluşturulmuş bir paylaşımın hesabının sorulmasına mı geldi? 13 yaşındaki bir çocuğu sınıfından çıkarıp, polis ekipleriyle ortak savcılığa götürmek, çocuğun psikolojisinde ne tahribat yapar? Yetkililerimiz bunu bilmiyor mu? Bu yüzyılda bizim ülkemizin ayıbıdır' diye konuştu.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×