13 Kare Sanat Günleri başlıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce bu yıl onbeşinci kez düzenlenen 13 Kare Sanat Günleri yarın başlıyor.

13 Kare Sanat Günleri başlıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce bu yıl onbeşinci kez düzenlenen 13 Kare Sanat Günleri yarın başlıyor.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz: "Adana Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl 15.kez düzenlediğimiz 13 Kare Sanat Günleri ile ülkemizin ve şehrimizin kültür sanat yaşamına da katkı vermiş oluyoruz. Bu yıl en önemli etkinliklerimizden biri, geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan tiyatronun ustası Nejat Uygur’u 13 Kare de unutmadık. Adana’da uzun yıllar sanat yaşamını sürdüren sanatçıya Süleyman Demirel Bulvarı civarındaki bir bulvara Nejat Uygur Bulvarı adını verdik. Bu vesileyle 17 Aralık'ta oğulları Süheyl ve Behzat Uygur’un da yer alacağı anma töreninden sonra bir de oyun sergilenecek. Ayrıca Adanalı yazarlarımızı bir araya getirmenin ve kitaplarını sanatseverlerle buluşturmanın da heyecanını yaşayacağız. 13 Kare Sanat günlerimiz sanatın tüm dallarına da ev sahipliği yapacak bu vesile ile etkinliklerimize yoğun ilgi gösteren sanat camiasına bir kez daha teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

ADANALI YAZARLAR KİTAPLARINI İMZALAYACAK

16 Aralık Pazartesi günü, Adanalı yazarlar eserlerini imzalıyor. Adana yerelinde ve Türkiye genelinde kitaplarıyla isimlerinden söz ettiren Adanalı yazarlar sanatseverlerle buluşacak. İmza etkinliğinde yazarlar; Adnan Gül, Ali Ozan Emre, Arif Keskiner, Aytekin Gezici, Behçet Çelik, Cahit Aslan, Can Nadir, Nadirler, Cemil Okyay, Çetin Yiğenoğlu, Demet Duyuler Doğan, Demirel Babacanoğlu, Elvan Ebinç, Prof.Dr.Erman Artun, Harika Ufuk, İlhan Kemal, Mustafa Emre, Nuran Terliksiz, Suat Yener, Yüksel Evsen, Yüksel Hançerli, Yüksel Mert, Zafer Doruk, Zeki Karaaslan ve Zekiye Çağımlar yer alacak. Aynı zamanda Balkan Müzik Grubu dinletisi de Saat 17.30’da, 75. Yıl Sanat Galerisi’nde mini bir konser verecek.

NEJAT UYGUR ANILIYOR-UYGUR’UN İSMİ BULVARA VERİLDİ

17 Aralık Salı Günü Saat 20.00’de ise, Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda tiyatro sanatçısı Nejat Uygur’un anısına Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu, 2 bölümlük komedi olan “Hasta Etme Adamı” isimli oyunu sergileyecek.

MEHMET BALTACI’NIN ADANASI

20 Aralık Cuma Günü AFAD’ın kurucularından ve Adana fotoğraf arşivcisi usta fotoğrafçı Mehmet Baltacı anısına Adana fotoğraflarından oluşan bir sergi sanatseverlerle buluşacak. Etkinlik saat 18.00'de Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde (Tarihi Kız Lisesi Binası) açılacak.

AFAD ALTIN KAMERA ÖDÜLLERİ

21 Aralık Cumartesi Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği tarafından düzenlenen Altın Kamera ödülleri sahiplerini bulacak. CİHAN

13 Kare Sanat Günleri başlıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×