100 yaşındaki Halide nine, doğum günü pastasını bakanın elinden yedi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Ankara’da Seyranbağları Huzur Evi’ni ziyaret etti.

100 yaşındaki Halide nine, doğum günü pastasını bakanın elinden yedi
25 Ocak 2014 Cumartesi 13:08

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Ankara’da Seyranbağları Huzur Evi’ni ziyaret etti. Bakan İslam, burada 100 yaşına giren Halide Sezen için hazırlanan doğum günü kutlama programına katıldı. Asırlık çınar Halide nine doğum günü pastasını Bakan İslam ile birlikte kesti. Halide Nine’ye doğum günü pastası Bakan İslam’ın elinden yedi. Çok mutlu olduğunu belirten Halide Nine, böyle bir doğum günü kutlaması yapıldığı için teşekkür etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Ayşenur İslam, Ankara’da Seyranbağları Huzur Evi’ni ziyaret ederek, burada 100 yaşına giren Halide Sezen için hazırlanan doğum günü kutlama programına katıldı. Huzurevi’nde kalan yaşlılarla tek tek tokalaşarak sohbet eden Bakan İslam, huzurevi sakinlerinin talep ve isteklerini dinledi. Huzurevi sakinleriyle tek tek fotoğraf çektiren İslam ardından 100 yaşına giren Halide Sezen’in yanına oturdu. Asırlık çınar Halide Nine ile kısa süre sohbet eden İslam, “Bakanlık olarak sık sık kurumlarımızı ziyaret ediyoruz. Oradaki işleyişi görmeye çalışıyoruz annelerimiz ve babalarımızla sohbet ediyoruz. Hatırlarını soruyoruz bir eksikleri olup olmadığı görmeye çalışıyoruz.” diye konuştu. Halide teyzenin şerefine bugün büyük bir kadro ile Seyranbağları Huzurevi’ne geldiklerini kaydeden İslam, “İnsan ömrünün yavaş yavaş uzuyor olması Türkiyemiz'de yaşlılık oranı yükselmesi aslında sosyal ve sağlık politikalarımızın bütün sorunlara insancıl yaklaşımımızın bir sonucu. 1930’lardan bu yana yaptığımız istatistiklere bakıldığında genç nüfusunun ve yaşlı nüfusunun giderek artmakta olduğunu görüyoruz. Bu bizim için önemli bir veri. Elbette yaşlı insanlarımızın hayatın içinde hayata katılarak hayattan zevk alarak yaşamalarını arzu ediyoruz. Onun için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. İçinde bulunduğumuz kurumda bu gayretler sonucu kurulmuş. İyi ve güzel kurumlarımızdan bir tanesi.” şeklinde konuştu. Halide Nine ise kendini çok iyi hissettiğini ve mutlu olduğunu söyledi.

Bakan İslam’ın konuşmasının ardından asırlık çınar Halide ninenin doğum günü pastası getirildi. Doğum günü pastasını Halide Nine bakan İslam’la birlikte kesti. Ardından Bakan İslam Halide Nine’ye doğum günü pastasını elleriyle ikram etti. Bakan İslam Halide Nine’ye hediye ve 100. yaş şilti takdim etti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×