10 kişinin şehit olduğu römorkör havuzdan çıkarıldı

İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki Alaybey Askerî Tersanesi'nde, havuza indirildiği sırada alabora olması sonucu meydana gelen kazada sekizi asker 10 kişinin şehit olduğu ve 17 kişinin yaralandığı römorkör, havuzdan çıkarıldı.

10 kişinin şehit olduğu römorkör havuzdan çıkarıldı
20 Ocak 2014 Pazartesi 12:38

İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki Alaybey Askerî Tersanesi'nde, havuza indirildiği sırada alabora olması sonucu meydana gelen kazada sekizi asker 10 kişinin şehit olduğu ve 17 kişinin yaralandığı römorkör, havuzdan çıkarıldı. Dün dev vinçler yardımıyla kaldırılan römorkör, bugün havuzdan çıkarılarak iskeleye yanaştırıldı.

Alaybey Tersanesi'ne bakım için gelen "TCG Değirmendere" römorkörü, denize indirilirken henüz bilinmeyen bir sebeple sağ tarafa yatmış, kazada 10 kişi hayatını kaybetmiş, 17 kişi yaralanmıştı. Şehitlerin memleketlerinde toprağa verilmesinin ardından askerî savcılık soruşturma başlatmıştı. Uzman ekipler ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın en büyük tersanesi olan Gölcük Tersanesi'nden gelen askerî mühendisler de araştırma yapmıştı. Olayda ihmali olduğu iddiasıyla sivil personel Ö.U. tutuklanmıştı. CİHAN

10 kişinin şehit olduğu römorkör havuzdan çıkarıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×