10 bin kişinin katılımıyla horon rekor denemesi yapılacak

Artvin Valisi Kemal Cirit’in girişimleriyle 21-27 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında 21 Nisan Pazartesi günü horon rekor denemesi yapılacak.

10 bin kişinin katılımıyla horon rekor denemesi yapılacak
16 Nisan 2014 Çarşamba 17:38

Artvin Valisi Kemal Cirit’in girişimleriyle 21-27 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında 21 Nisan Pazartesi günü horon rekor denemesi yapılacak.

Vali Cirit’in başkanlığında Artvin Valiliği Çoruh Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Turizm Haftası Etkinliklerine hazırlık toplantısına, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Vali Yardımcıları Yılmaz Kurt, Hasan Ongu ve Mutlu Almalı, İlçe Kaymakamları, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel, Yeşil Artvin Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Karahan, Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Biber, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Türkiye Büyük Millet Meclisinde Grubu bulunan siyasi partilerin başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.

Vali Cirit, toplantıda yaptığı konuşmada, Artvin’i başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyaya tanıtmak ve kentin turizmden hak ettiği payı alabilmesi amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bir tanıtım atağı başlattık. Amacımız Artvin’e turist akınına sebebiyet vermek. En azından bu sene için hedefimiz konaklamalı olarak kalan turist sayısını iki katına çıkarmak. Yaklaşık 10 gün önce İstanbul, ardından Ankara’da Artvin Tanıtım Günleri” gerçekleştirdik. Arzu ettiğimiz ölçüde ulusal basında Artvin’i konuşulur hale getirdiğimizi düşünüyorum. Bu konuda ciddi anlamda katkı sunan yerel yönetimlerimize, belediye başkanlarımıza, kaymakamlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, milli eğitim müdürlüğümüze bağlı olarak çalışan arkadaşlarımıza ve bunun duyurulmasında ciddi anlamda katkı sunan basınımıza teşekkür ediyorum. İstanbul ve Ankara etkinliklerini gerçekleştiren ve organizasyonu yapan İstanbul ve Ankara’da ki Artvin dernek ve vakıflarına da teşekkür ediyorum. Ciddi anlamda destek sundular.

Tanıtım etkinliğimizi üst seviyelere çıkarınca bunun devam ettirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Artvin, festivallerin yoğun olarak yapıldığı illerden birisi. Köylerimizle birlikte yıl içerisinde 45’e yakın etkinlik gerçekleşiyor. Bu sayısal olarak çok olabilir ama bunun şöyle bir faydasını gözlemledim. Hem köylerimiz hem ilçelerimiz hemşehrilerini bir arada görmek istiyor. Hemşehrilerimiz de gelip köylerini görmüş oluyor. Bu anlamda Artvin ciddi bir hareketlilik kazanıyor. Hedefimiz sadece hemşehrilerimizi buraya çekmek değil. Artvin’in bu güzelliğini tüm ülkeye yaymak istiyoruz. Alternatif turizmde ki etkin yönünün herkes tarafından bilinmesini arzu ediyoruz. Bunun içinde önümüzdeki hafta pazartesi günü Turizm Haftası etkinliklerini başlatıyoruz. Bunun tam da bizim hedeflerimize uygun olmasını arzu ettik. Hafta boyunca çeşitli etkinlikler koyduk. İlk gün açılış çok önemli. Siyasi parti temsilcilerimizden ve sivil toplum örgütlerimizden istediğimiz şu: Haftaya 10 bin kişiye horon oynatarak başlayalım. Artvin’in bu şekilde ulusal basında yer almasını sağlayalım ki ‘Artvin sürekli gündemde olsun’ diye bir düşüncemiz oldu. Siyasi partilerimizin seçmenleriyle birebir irtibatı devam ediyor. Yapmayı planladığımız bu etkinliğe her siyasi partimizden 1000’er seçmenini getirmesini istiyorum. Bunu organize edebilirlersek çok memnun olurum. Sivil toplum örgütlerimizden de üyelerini katılmaya teşvik etmelerini arzu ediyorum. Ailelerle birlikte bir katılım sağlanabilirse büyük bir memnuniyet duyarız. Bir rekor denemesi yapacağız. Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için düşündük. Ama biraz geç kalmışız, 7 aylık ön hazırlık süreci gerekiyormuş. Biz bu yıl bir ön provasını yapmış oluruz. Eğer başarırsak önümüzde ki yıl yaparız. Bunu bir kampanya haline dönüştürelim diye arzu ettim.” dedi.

Vali Cirit’in konuşmalarının ardından Artvin’de bir ilkin gerçekleştirilmesi için katılımcılarla fikir alış verişinde bulunuldu. 10 bin kişi ile rekor horon denemesi adı altında yapılacak olan turizm şölenine il genelinde gerekli katılımın sağlanması kararlaştırıldı. CİHAN

10 bin kişinin katılımıyla horon rekor denemesi yapılacak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×