Yeni güvenlik tedbirleri geliyor

Başbakan Davutoğlu Ankara Valiliği'nden aldığı brifingin ardından yaptığı açıklamada, yeni güvenlik tedbirleri alacaklarını söyledi

Yeni güvenlik tedbirleri geliyor
20 Şubat 2016 Cumartesi 18:36

Ankara'da meydana gelen saldırıdan sonra hükümet Türkiye genelinde yeni bir güvenlik konsepti geliştirmeye karar verdi. Şehirlerin hassasiyetlerine göre alınacak güvenlik tedbirleri konusunda Başbakan Ahmet Davutoğlu açıklamalarda bulundu. 

Ülkemizin kritik bir süreçten geçtiğini ifade eden Başbakan Davutoğlu Ankara ve Türkiye için güvenlik tedbirleri alınacağını ifade etti.

Ankara'da sosyal ekonomik bir çok gelişmeye merkez olduğunu belirten Davutoğlu Ankara'da kritik mekanların özel olarak münhasıran alınması gereken tedbirleri gözden geçirildiğini ve gereken tedbirlerin alınacağını açıladı.

Davutoğlu, brifing sonrası yaptığı açıklamada, "Son dönemlerde tertip ettiğimiz birçok güvenlik toplantısında değişen şartlara intibak edecek bir güvenlik konseptinin yerleşmesi ve Türkiye genelinde alınacak tedbirlerle ilgili çok önemli, kapsamlı değişimlere ve ek tedbirlere gidiyoruz. Türkiye genelinde yaptığımız güvenlik değerlendirmelerine şimdi il bazında, her ilimizde ele alarak, her ilimizin hassasiyet kesbeden güvenlik ihtiyaçlarını karşılamaya dönük çalışmalar yürütüyoruz" dedi.

"Bugün ele aldığımız en temel husus, Ankara'ya has, Başkent güvenlik anlayışı ve konsepti bağlamında bir çalışmayı en kısa zamanda, bugün ele aldığımız prensipler etrafında şekillendireceğiz ve Başkente has ve Başkentin özelliklerini gözeten yeni bir güvenlik anlayışıyla meseleyi ele alacağız" diyen Başbakan Davutoğlu, şunları söyledi:

"Güvenlik birimlerimize net olarak şu talimatı verdim; hiçbir şekilde mazeretle gelinmemeli. Ne ihtiyaç varsa, ne teçhizat takviyesi yapılması gerekiyorsa bunu en süratle yapacağız ve personel takviyesi gerekiyorsa personel takviyesi yapacağız. Ankara'nın özelliklerinden kaynaklanan özel bazı eğitilmiş uzman güvenlik alanları söz konusu ise bunların eğitimi yapılacak."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×