TSK'dan 'Ergenekon, Balyoz ve Casusluk' açıklaması

Egenekon, Balyoz ve Askeri Casusluk davalarında verilen beraat kararlarıyla ilgili açıklama yapan TSK, kararlardan duyulan memnuniyeti dile getirdi

TSK'dan 'Ergenekon, Balyoz ve Casusluk' açıklaması
29 Şubat 2016 Pazartesi 15:40

Genelkurmay Başkanlığı, Ergenekon, Balyoz ve Askeri Casusluk davaları gibi kamuoyunda tartışma konusu olan davaların beraatla sonuçlanması sonrasında bir açıklama yaptı.

TSK’nın açıklaması şöyle: Kamuoyunda farklı isimlerle adlandırılan, sonrasında sahte delillerin kullanıldığı ortaya çıkan ve süreç içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını derinden üzen davalar beklendiği şekilde beraat ile sonuçlanmıştır.

Türk Silahlı Kuvvetleri olarak; hukukun üstünlüğüne saygının gereği ve adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamaların hakkaniyete uygun neticeleneceğine olan inancımız sürekli olarak muhafaza edilmiş, verilen beraat kararları ile birlikte bu yöndeki inanç ve beklentilerimizin haklılığı tekrar ortaya çıkmıştır.

Alınan bu kararlar çerçevesinde, beraat eden personelimizin, ailelerinin ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının sevincini yürekten paylaşır, kendilerine sağlıklı ve mutlu günler dileriz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×