Özgecan'ın katili hastanede öldü

Özgecan Aslan'ın katil zanlısıyla babası, kaldıkları cezaevinde saldırıya uğradılar. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan mahkumlardan biri hayatını kaybetti

Özgecan'ın katili hastanede öldü
11 Nisan 2016 Pazartesi 16:06

Türkiye'nin yakından takip ettiği olaylardan biri olan Özgecan Aslan olayında, ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum olan katiller kaldıkları cezaevinde saldırıya uğradı. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan baba ile oğlu tedavi altına alındı; ancak oğul hayatını kaybetti. 

Özgecan Aslan cinayeti kamuoyunda büyük tartışma yarattıktan sonra cinayeti işleyenlerin akıbeti merakla bekleniyordu. Mersin’in Tarsus İlçesi’nde hunharca öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katil zanlısı 26 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken, cezaevinde saldırıda yaralandı.

Geçen yıl 3 Aralık’ta Tarsus 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan son duruşmada Özgecan Aslan’ın katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altıdöken ile arkadaşı 20 yaşındaki Fatih Gökçe, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Türkiye’de ölümüyle infial yaratan Özgecan Aslan’ın katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken, Adana E Tipi Kapalı Cezaevi’nde saldırıya uğradı. Silah sesleri duyulurken ağır yaralanan baba ile oğlu ayrı ayrı ambulanslarla Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. İlk bilgilere göre Necmettin Altındöken’de 2, oğlunda ise 1 kurşun yarası tesbit edilirken, 2 kişi tedaviye alındı.

Özgecan'ın asıl katili olan Ahmet Suphi, kurtarılamayarak öldü. 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×