Kayyum MHP için kurultay tarihi açıkladı

Mahkeme tarafından MHP'ye atanan kurultay çağrı kayyumu, 15 Mayıs'ı kurultay tarihi olarak belirledi

Kayyum MHP için kurultay tarihi açıkladı
19 Nisan 2016 Salı 11:24

MHP'li muhalifler tarafından açılan dava sonucu mahkeme tarafından atanan kayyum heyeti, partinin ne zaman kongreye gideceğini açıkladı. Çağrı kongresinden yapılan açıklamada, partinin 15 Mayıs'ta kongreye gideceği belirtildi. 

MHP'de olağanüstü kongre, 15 Mayıs 2016 Pazar günü yapılacak. Yeri sonra belirlenecek kongre, ilk toplantıda çoğunluk sağlanamazsa 22 Mayıs'ta tekrar toplanacak. MHP Çağrı Heyeti üyeleri Ali Sağır, Ayhan Erel ve Mehmet Bilgiç, dün gerçekleştirdikleri ve yaklaşık 10 saat süren toplantının ardından aldıkları kararlara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin 8 Nisan'daki ilamı gereğince, Milliyetçi Hareket Partisi Olağanüstü Büyük Kongresi'nin toplantıya çağrılması ve gerekli işlemlerin icrası hususunda kendilerine Çağrı Heyeti sıfatıyla yetki verildiğini anımsatan Sağır, Erel ve Bilgiç, şunları ifade etti:
"Söz konusu kararın verdiği yetki ile MHP Parti Tüzüğü'nün ilgili hükümleri gereği olağanüstü büyük kongrenin yerine getirilmesi amacıyla gerekli iş ve işlemler başlatılmıştır. Süreç, Çağrı Heyeti sıfatıyla tarafımızca yürütülecek olup, ilk olağanüstü toplantının 15 Mayıs 2016 tarihi saat 10.00'da, gerekli çoğunluğun sağlanamaması halinde ise ikinci olağanüstü genel kurul toplantısının aynı yerde ve saat 10.00'da, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacağı hususunda karar alınmıştır."

Açıklamada, kongrenin yeri ile ilgili kamuoyunun bilahare bilgilendirileceğine işaret edilerek, kongre süreci ile ilgili başkaca açıklama ve ifadelere itibar edilmemesi istendi.

BAHÇELİ: ÇAĞRI HEYETİ KİMDİR?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

Bahçeli, çağrı heyetinin muhtemel kongre tarihini açıklamasıyla ilgili olarak sorulan bir soru üzerine, "Çağrı heyeti kimdir?" diyerek cevap verdi. 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×