İstanbul ve Ankara'da şehit törenleri

Nusaybin'de dün şehit düşen polis ve askerler için İstanbul ve Ankara'da cenaze törenleri düzenlendi

İstanbul ve Ankara'da şehit törenleri
08 Nisan 2016 Cuma 17:17

Mardin'in Nusaybin ilçesinde meydana gelen patlamalar sırasında hayatını kaybeden asker ve polisler için İstanbul ve Ankara'da cenaze törenleri düzenlendi. 

İstanbul'da düzenlenen Binbaşı Ahmet Karaman'ın cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılıyor. Erdoğan'ın yanısıra Başbakan Yardımcıları Lütfi Elvan, Numan Kurtulmuş ile Birinci Ordu Komutan Ümit Kurt da katıldı. 

Ankara'da ise Nusaybin'de şehit düşen Zafer Kurt, Salih Taç ve Erkan Başpehlivan, Ankara’da düzenlenen törenin ardından gözyaşlarıyla son yolculuklarına uğurlandı. Törende Zafer Kurt'un kız kardeşi "Gidin siz teröristlere ev verin, ev yapın. Benim kardeşime iki yıldız rütbe vermediniz, ancak o en büyük rütbeyi aldı" diyerek İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e tepki gösterdi.

Kocatepe Camisi'ndeki törene MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Levent Gök, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Cemil Çiçek ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katıldı.

Törende, şehit Emniyet Amiri Zafer Kurt’un eşi Yasemin Kurt, çocukları iki yaşındaki Aslıhan, sekiz yaşındaki Yusuf, ve 4 aylık Zeynep Hilal’i babalarının tabutunun yanına götürerek veda ettirdi. Kurt’un 4 aylık kızı Zeynep Hilal, ana kucağı kundağından çıkarılarak babasının tabutu gösterildi. Kurt’un yeğenleri Hamza, Yasin ve Muhammet’in de askeri üniforma giyisileriyle törene katıldı. Yeğenleri, Kurt’un tabutuna sarılarak gözyaşı dökmesi törene katılanları hüzne boğdu.

Şehit polis memuru Erkan Pehlivan’ın iki çocuğu 9 yaşındaki Mustafa ve 3 yaşındaki Emre de tören boyunca babalarının tabutuna bakarak gözyaşı döktü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×