IŞİD üyelerinin üzerinden suikast listesi çıktı

IŞİD'in sınırda yakalanan üyelerinin üzerinden milletvekili ve gazetecilerin de yer aldığı suikast listesi çıktı

IŞİD üyelerinin üzerinden suikast listesi çıktı
14 Haziran 2016 Salı 09:43

IŞİD'in infaz timinde görevli olduğu belirtilen 2 IŞİD militanı Türkiye’ye girerken Kilis'te yakalandı. IŞİD'lilerin üzerinde milletvekili ve gazetecilerin de olduğu infaz listesi bulundu. Bu gelişmenin ardından IŞİD'in suikast timlerini devreye soktuğu iddia edildi. İnfaz listesinde gazetecilerin ve milletvekillerinin isimleri olduğu belirtildi.

Yeni Şafak'ın haberine göre, güvenlik güçleri Kilis'te IŞİD'e yönelik bir operasyon düzenledi. Operasyonun ayrıntılarında ise ilgi çekici detaylar ortaya çıktı. Suriye'den özel talimatla Türkiye'ye geldikleri öğrenilen militanların üzerinden, susturuculu silahların da çıktığı öğrenildi.

IŞİD'li 2 militanın üzerinden çıkan infaz listesinde, örgütün öncelikli olarak milletvekillerini hedef aldığı ortaya çıktı. Militanların suikast planlaması yaptığı, saldırıları gerçekleştirmek için listedeki isimlerle ilgili olarak araştırma ve keşif çalışması yaptıkları kaydedildi. Yakalanan 2 IŞİD militanın, ilk ifadelerinde “harekete geçmek için ise talimat beklediklerini" anlattıkları belirtildi.

Milletvekillerinin isimlerinin yer aldığı IŞİD'in infaz listesinde, kamuoyunun yakından tanıdığı pek çok gazetecinin isminin de olduğu ifade ediliyor. Örgütün hedefe koyduğu gazetecilerle ilgili adres çalışması yaptığı iddia ediliyor. IŞİD'li militanların üzerinden suikast listesinin yanında 2 susturucu silah ile çok sayıda örgütsel döküman da bulundu. Bugüne kadar IŞİD'e yönelik operasyonlarda susturucu silaha ilk kez rastlandığına dikkat çeken güvenlik güçleri, deşifre olan hücre yapılanmaları ve yakalanan canlı bomba eylemcileri nedeniyle IŞİD'in yeni stratejiye geçmiş olabileceğine dikkat çekiyor. Aynı zamanda IŞİD militanları daha önce Türkiye'deki Suriyeli gazetecilere yönelik susturuculu silahla eylem düzenlemişti. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×