İntihar girişimini izleme keyfi

Bolu'da intihar girişiminde bulunan şahsı izleyen vatandaşların hali görenleri şaşkına çevirdi. Ellerinde cep telefonlarıyla intihar girişimini çeken vatandaşların ellerindeki sigaralar da dikkat çekti. İzleme keyfinin yanında bazı vatandaşların da "Atlayacaksan atla" demeleri ise meselenin trajikomik bir başka tarafı oldu

İntihar girişimini izleme keyfi
07 Eylül 2016 Çarşamba 10:34

Sonhaberler/ Haber Merkezi

Türkiye'de intihar girşimlerine ve intihar vakalarına tartışmalı vakalara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. İstanbul Boğaziçi Köprüsü'nde intihar girişiminde bulunan vatandaşa "Atlayacaksan atla" dedikten sonra "Atla öyle mi" diyerek kendini atlayan vatandaşla ilgili vakanın üzerinden henüz bir yıl geçmeden benzer vaka Bolu'da yaşandı. Bolu'da maddi sorunları olduğunu iddia ederek 6 katlı binanın çatısına çıkan Ferdi Güllü, 3.5 saat süren görüşmelerin ardından kendisine iş verileceği vaadiyle ikna edildi. Çatıdaki gence 'Atlayacaksan atla' diye bağırarak tepki gösteren bazı vatandaşlar polis tarafından uzaklaştırıldı. Güllü'yü caddeden geçen vatandaşların izleme şekli de dikkat çekti. Bazı vatandaşların ellerinde sigaraları ve cep telefonlarıyla olayı bir şovmuş gibi izlemeleri dikkatlerden kaçmadı. 

İzzet Baysal Caddesi üzerinde bulunan 6 katlı iş merkezinin çatısının uç kısmında oturan genci gören vatandaşlar polise haber verdi. Olay yerine polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekibi çatının alt kısmına şişme atlama yatağını açarken polisler de genci ikna etmek için çatıya çıktı. Cadde üzerinde toplanan meraklı vatandaşlar ise ellerinde cep telefonlarıyla çatıdaki genci görüntüledi. Bir vatandaşın elindeki cep telefonuyla çatıdaki genci görüntülediği sırada yanındaki çocuğuna da eliyle çatıyı işaret ederek bakmasını istemesi dikkat çekti. Polis ve iki psikoloğun ikna etmeye çalıştığı genç cebinden çıkardığı kutudaki haplardan içti. Uzun süren ikna çabaları sırasında 'Atlayacaksan atla' diyerek tepki gösteren bazı vatandaşlar ise polisler tarafından uzaklaştırıldı. 3.5 saat polislere zor anlar yaşatan Güllü'yü çatıya çıkan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adil Esen, para verilerek iş bulunacağını söyleyerek ikna etti. Güllü, çatıdan indirilerek ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

İNTİHARI İZLEYEN KÜÇÜK ÇOCUK

İntihar vakasını izleyen vatandaşların ilgisizliği ve keyfiliğini gösteren bir başka vaka da olay yerindeki çocuk oldu. 4-5 yaşlarında olduğu görülen bir çocuğun da intihar vakasını izlemesi çevredeki hiçbir vatandaşı rahatsız etmedi. 

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×