Hadisle alay edilen karikatüre sert tepki

Camii ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonu, PKK yanlısı gazetenin yayınladığı hakaret karikatürüne sert tepki gösterdi

Hadisle alay edilen karikatüre sert tepki
11 Mart 2016 Cuma 14:52

Türkiye Camii ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, bir gazetede 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımlanan karikatürde hadisle alay edildiğini belirterek karikatürü ve yayımlayanları kınadı.

Kıyak, bir gazetenin 9 Mart'taki nüshasında, Hazreti Muhammed'in "Cennet anaların ayakları altındadır" hadisiyle dalga geçen bir karikatür yayımlandığını belirtti.

Karikatürü ve yayımlayanları şiddetle kınadıklarını dile getiren Kıyak, şunları kaydetti: Annelerimiz, dünyanın en değerli varlığıdır. Peygamber efendimiz de annelerimizin değerini bu hadisle ortaya koymuştur. İnsanlar, herkesin dini ve kutsal inançlarına saygı göstermek zorundadır. Maalesef, bu zihniyet her zaman bu tür alçakça yollara başvuruyor. Bunun adı özgür düşünce olamaz. İslam dini, kadınlara tüm din ve ideolojilerden daha fazla önem vermiştir. Müslümanlar olarak bu tür saldırılara asla sessiz kalmadık, kalmayacağız. Tepkimizi bize yakışacak şekilde ortaya koymalıyız.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×