Gül'ün başdanışmanı Sever ifade verecek

11. Cumhurbaşkanı Gül'ün danışmanı Sever, Erdoğan'ın başdanışmanı Varank ile ilgili sözlerinden dolayı ifade verecek

Gül'ün başdanışmanı Sever ifade verecek
11 Mayıs 2016 Çarşamba 16:07

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başdanışmanı Hacı Ahmet Sever'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Mustafa Varank'a ilişkin "hakaret ve iftira" içeren sözler sarf ettiği gerekçesiyle talimatla ifadesinin alınmasını talep etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu savcılarından Umut Tepe, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına, Sever'in talimatla ifadesi alınması için yazı yazdı.

Talimat yazısında, 9 Mayıs'ta Cumhuriyet gazetesinde ve gazetenin www.cumhuriyet.com.tr sitesinde manşet ve devamında, "Erdoğan'ın arkasındaki şebeke" başlığıyla haberin yer aldığı, Sever'in verdiği röportajın da "Trollerin talimatları Saray'dan geliyor" başlığıyla yayınlandığı kaydedildi.

Röportajda müşteki Varank'a karşı "hakaret ve iftira" suçlarının işlendiğinin ileri sürüldüğü belirtilen yazıda, Ankara'da ikamet ettiği belirlenen şüpheli Sever'in ifadesinin alınarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesi istendi.

Mustafa Varank, avukatları aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvurmuş ve Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan röportajda kendisine "hakaret edilip iftira atıldığı" gerekçesiyle Sever ile ilgili suç duyurusunda bulunmuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×