Gaziantep'te ölü sayısı 51'e yükseldi

Gaziantep kent merkezinde sokakta yapılan düğüne saldırısı canlı bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 51'e yükseldi.

Gaziantep'te ölü sayısı 51'e yükseldi
20 Ağustos 2016 Cumartesi 23:12

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde saat 23.00 sularında bir okul bahçesinde düzenlenen düğün törenine bombalı saldırı düzenlendi. Bugün gündüz saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada hayatını kaybedenlerin sayısının 51'e yükseldiği belirtildi. Hastanelere kaldırılan yaralılar arasında çok sayıda çocuk olduğu belirtiliyor. Hayatını kaybedener bugün Gaziantep'te düzenlenen cenaze törenlerinden sonra toprağa verilmeye başlandı. Saldırının canlı bomba olduğu ise kesinleşti. Cumhurbaşkan Erdoğan, saldırıyı gerçekleştiren canlı bombanının 12-14 yaşlarında olduğunu söyledi. AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ise saldırının IŞİD'i işaret ettiğini söyledi. 
 

SİİRT'Lİ AİLENİN DÜĞÜNÜNDE

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, patlamanın Siirt'ten göçen bir ailenin düğününde meydana geldiğini söyledi. Patlamanın meydana geldiği mahallede PKK sempatizanlarının etkin olduğunu söyledi. 

İLK ŞÜPHELİ IŞİD

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Gaziantep'teki bombalı saldırının failinin, gelen ilk bilgiler yönünde terör örgütü DAEŞ'in yaptığını söyledi.

Şamil Tayyar, bir televizyon kanalındaki telefon bağlantısında gelen 100'ün üzerinde yaralı olduğunu aktardığı, saldırının ilk gelen bilgiler doğrultusunda terör örgütü DAEŞ'in yaptığını kaydederek, şöyle konuştu: "Maalesef çok iç karartıcı bilgiler ulaşmaya başladı. İnşallah sanıldığı gibi büyük bir facia olmaz diye umut etmek istiyorum. Sanıyorum 100'ün üzerinde yaralı var. Bunların içerisinde durumu çok ağır olanlar var . İlk gelen bilgiler DAEŞ'in yaptığı. Ülkemize geçmiş olsun diyorum. İnşallah bu gelen ilk bilgiler doğru değildir. Hemşehrilerimize geçmiş olsun diyorum. Bu saldırının yaşandığı yer daha çok Doğu'dan göç edenlerin yaşadığı bölge. Yani çoğunlukta Kürt kardeşlerimizin yaşadığı bölge. Belli sayıda ölü olduğu şeklinde de bilgiler geliyor."

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Sarıkamış - 2 yıl önce
Teröre destek verenler döner dolaşır bumerank gibi bulur yerini! Olan masum insanlara olur kim destek verirse birgün canı acır