Erdoğan'a hakaret kahramanlık, Kılıçdaroğlu'na ise memuriyetten atılma sebebi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na hakaret ettiği iddia edilen Meclis çalışanı, CHP'nin baskısıyla işten atıldı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a küfreden öğrenciye kahraman muamelesi yaparak onu parti genel merkezinde ağırlamıştı.

Erdoğan'a hakaret kahramanlık, Kılıçdaroğlu'na ise memuriyetten atılma sebebi
18 Kasım 2016 Cuma 20:22

Sonhaberler | Haber Merkezi 

TBMM Başkanlığı, sosyal paylaşımları nedeniyle bir Meclis personelinin görevden uzaklaştırıldığını ve hakkında gereken idari soruşturma işleminin başlatıldığını bildirdi.

TBMM Başkanlığı İletişim Ofisince yapılan yazılı açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında, TBMM'de çalışan bir memurun sosyal paylaşım sitesinden CHP'ye hakaret etmesi üzerine bilgisayarına el konulduğu yönünde çıkan haberler üzerine, açıklama gereği duyulduğu belirtildi.

TBMM Genel Kurulu'nun dünkü birleşiminde dile getirilen ve bugün ulusal basında yer alan TBMM Başkanlığı personeli B.T.'nin, sosyal medyadaki bazı siyasi parti ile liderlerine yönelik yakışıksız ve hakaret içeren paylaşımlarının üzüntüyle karşılandığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Başkanlığımızca söz konusu paylaşımların tasvip edilmesi ve görmezlikten gelinmesi söz konusu olmadığı gibi bu tür paylaşımlar esefle kınanmaktadır. Paylaşımları nedeniyle ilgili personel görevden uzaklaştırılmış olup, hakkında gereken idari soruşturma işlemi de başlatılmıştır."

KILIÇDAROĞLU, ERDOĞAN'A KÜFREDEN ÖĞRENCİYİ PARTİDE AĞIRLAMIŞTI

CHP'nin bir taraftan ifade özgürlüğü savunuculuğu yaparak, Erdoğan'a küfürlere varan hakaretlerde bulunanlara sahip çıkarken, diğer taraftan hakaretlere tahammül edemeyerek insanların ekmeğini elinden alması çelişkili bulundu. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küfreden bir öğrenciyi parti genel merkezinde ağırlayarak, kahraman muamelesi yapmıştı. Konya'da arkadaşlarıyla yaptıkları basın açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a küfreden 16 yaşındaki Mehmet Emin Altunses, CHP genel merkezinde ağırlanmıştı. Altunses, Kılıçdaroğlu tarafından ağırlanması için, “Partim bana sahip çıktığı için teşekkür ederim. Bu süreçte yanımda olan başta Gençlik Kolları olmak üzere CHP örgütüne teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.
 
Kılıçdaroğlu’nun da bu sözler üzerine, “Hiçbir evladımızı bu hukuksuz düzende yalnız bırakmayız. Hukuksuzluk karşısında ayrım yapmaksızın tüm mağdurların yanında duruyoruz” demişti. 

 

Etiketler; #CHP TBMM hakaret

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×