Diyanet İşleri Başkanlığı'dan kınama

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Gaziantep saldırısını kınadı

Diyanet İşleri Başkanlığı'dan kınama
21 Ağustos 2016 Pazar 14:03

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Gaziantep'teki terör saldırısıyla ilgili, "Faili kim olursa olsun, işgal denemeleri, dehşet ve vahşet girişimleri ve yaşanan katliamlar bu aziz milletin varlığını, birliğini ve dirliğini yok edemeyecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Görmez yaptığı yazılı açıklamada, terör saldırılarının son günlerde arttığına dikkati çekerek, Gaziantep'te yaşanan son hain saldırıda masum ve savunmasız insanların hedef alındığını belirtti.
İnsanlıktan nasibini almamış varlıkların bir düğün gecesini ölüm gecesine dönüştürdüğünü ifade eden Görmez, şunları kaydetti:

"Faili kim olursa olsun, işgal denemeleri, dehşet ve vahşet girişimleri ve yaşanan katliamlar bu aziz milletin varlığını, birliğini ve dirliğini yok edemeyecektir. Bilinmelidir ki bu topraklarda özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı aziz ve mübarek şehitlerimizin kanına borçluyuz. Şehitler ölmez ve masum olan her şehit bu aziz milleti ölümsüzleştirir. Her gazi bu milletin direncine şehadet eder. Milletimize vahşetle yöneltilen her katliam sadece katiller güruhuna yönelecek ilahi gazap ve lanetin artmasına vesile olur."

Görmez, yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, tüm millete başsağlığı diledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×