Beyazıt Öztürk terör propagandasından ifade verdi

Program sunucusu Beyazıt Öztürk, "terör örgütü propagandası" iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi

Beyazıt Öztürk terör propagandasından ifade verdi
22 Şubat 2016 Pazartesi 21:03

Kanal D'de yayınlanan "Beyaz Show" programında "terör örgütü propagandası yapıldığı" iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, sunucu Beyazıt Öztürk'ün ifadesi alındı.

Mesai bitiminden sonra Bakırköy Adliyesi'ne gelen Öztürk, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili İdris Kurt'a ifade verdi. İfade işlemi yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Beyazıt Öztürk, ifadesinde, yaklaşık 20 yıldır Kanal D'de eğlence tarzında şov programı yaptığını söyledi. Zorunluluktan 1-2 programın banttan yayınlandığını aktaran Öztürk, diğer programlarının canlı olduğunu ve yayın geciktirme uygulanmadığını söyledi.

Sözü edilen programa kadar yanlışlıkla dahi olsa hakaret içeren ya da argo bir hitapla karşılaşmadığını aktaran Öztürk, bazen bu ihtimali sezdiğinde ortaya söz atarak konuyu değiştirdiğini ifade etti.

Bahse konu programa bağlanan Ayşe Çelik'in sözlerinin seyirciler tarafından alkışlandığını dile getiren Öztürk, "Herhalde seyirci de tam olarak benim gibi ne denilmek istenildiğini anlayamadı'' ifadesini kullandı.

"BASİRET BAĞLAMASI YAŞADIM"

Seyircinin de anlamayarak alkışlaması ve bağlanan kişinin de öğretmen olduğunu söylemesi üzerine doğal olarak devletin öğretmeninin kötü bir şey söylemeyeceği ön yargısıyla o anda aklından şehitler, yaralılar, öğretmenler, çocuklar gibi binbir türlü düşünceler ile kendi iç sesini dinlediğini belirten Öztürk, "Bağlanan kişinin söylediğini, tüm samimi kalbimle duymadığımı belirtirim" savunmasını yaptı.

Sunucu Öztürk, ''Zaten televizyondaki izleyici, gerek konuklar gerekse seyirciler arasında uğultu ya da konuşma, alkış veya hareketlilik nedeniyle benim duyduğum sesleri duymamaktadır. Dolayısıyla telefon konuşmasını da bir taraftan doğru anlamaya da odaklanmaya da çalışıyoruz. Bir nevi soğuk üzerine sıcak şok etkisi gibi basiret bağlanması yaşadım. Böyle bir olay başıma hiç gelmemiştir'' diye konuştu.

Kesinlikle herhangi bir terör eylemini, terör örgütünü veya cinayeti, öldürmeyi övmesinin ve bu duruma prim vermesinin mümkün olmayacağını savunan Öztürk, ''Ben de bir polis çocuğuyum ve polislerin, güvenlik güçlerinin ne şartlar altında görev yaptıklarını bilirim, bilerek yaşadım ve hayatımın her anında zaten hissettim. Dolayısıyla bir şehit haberi, anne haberi, bir çocuk haberi, bir öğretmen haberi duyduğumuzda ben de tüm insanımız gibi aynı duyguları ve acıyı paylaşırım'' ifadesini kullandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, 8 Ocak 2016'da Kanal D'de yayınlanan "Beyaz Show" isimli programda "terör örgütü propagandası yapıldığı" iddiasıyla soruşturma başlatmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×