'Atlayacaksan atla' diyen kadınlara tutuklama talebi

Boğaziçi Köprüsü'nde intihar girişiminde bulunan adama 'atlayacaksan atla' diyen kadınlar, intihardan sonra gözaltına alındı. Savcılık kadınların tutuklanmasını talep etti

'Atlayacaksan atla' diyen kadınlara tutuklama talebi
09 Mart 2016 Çarşamba 11:44

İstanbul'da Boğaziçi Köprüsü'nde dün intihar eden Erol Çetin'e, intihar öncesinde "Atlayacaksan atla" diyerek küfrettikleri öne sürülen ve "intihara teşvik" suçlamasıyla gözaltına alınan iki kadın bugün adliyeye çıkarıldı. Savcılık tarafından ifadeleri alınan iki kadın, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

İKNA EDİLMEK ÜZEREYDİ

Boğaziçi Köprüsü'nde dün saat 09.30 sıralarında köprü korkuluklarına çıkan Erol Çetin adlı kişi, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından saatlerce ikna edilmeye çalışılmıştı. Ancak tüm çabalara rağmen, bir süre sonra üzerindeki tişörtü çıkaran Erol Çetin, kendini korkuluklardan aşağı bırakmıştı. Hızla aşağı düşen Erol Çetin, Deniz Polisi tarafından hemen sudan çıkarılmış, ancak tüm çabalara rağmen kurtarılamamıştı.

Bu sırada zaten sabah trafiği yüzünden aşırı yoğun olan Boğaziçi Köprüsü'nde sürücüler saatlerce beklemek zorunda kalmıştı.

Olay sırasında köprüden otomobille geçen Hülya U. (49) ile Merve Ö.'nün (27), aracın camını açarak, “Senin yüzünden trafikte saatlerdir bekliyoruz. Atlayacaksan atla" diye bağırarak küfür ettikleri iddia edildi. Bu tepkiyi duyan Erol Çetin'in de kısa bir süre sonra kendisini boşluğa bıraktığı öğrenildi.

Yaşanan bu olayın ardından köprü üzerinde tertibat alan polis ekipleri Hülya U. ve Merve Ö.'nün aracını durdurdu. Savcılıkla yapılan görüşmelerin ardından 2 kadın “İntihara teşvik etmek" suçlamasıyla gözaltına alındı. Polis merkezine götürülen kadınların, ifadelerinin alınmalarının ardından bu sabah adliyeye çıkarıldı. Savcı, ifadelerini aldığı iki kadını tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti.


Kaynak: DHA


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×